Likvidace a restrukturalizace společnosti: Vsaďte na specialisty

Byznys

Ne vždy se i v podnikatelském sektoru daří, jak by si majitel firmy přál. Stane-li se tak, musí dojít k likvidaci společnosti. Počítat je třeba s tím, že se jedná o vcelku zdlouhavý proces, který pojímá především kompletně zaplacení všech pohledávek, jež jsou s danou firmou jakkoli spjaté. Podobně je na tom restrukturalizace společnosti. Proměna konkrétní firmy je velmi složitá a najít optimální řešení je také vcelku náročné. V obou případech se vyplatí vsadit na specialisty. My se na likvidaci i restrukturalizaci společnosti podíváme podrobněji a jednu takovou i doporučíme.

Efektivní likvidace společnosti

Samotný proces likvidace společnosti trvá tradičně od 6 do 24 měsíců. Myslet je třeba na to, že bez profesionální asistence se dostanete ještě k mnohem delší době. Specifická je likvidace hlavně z pohledu účetnictví a daní. Před tím, než vaše firma vstoupí do likvidace, musí mít v každém případě připravenou mimořádnou účetní uzávěrku. Až poté přichází zahajovací likvidační rozvaha a přesný soupis majetku firmy. Zapomenout nelze ani na daňové přiznání. Právě specialisté provedou přesnou analýzu majetků společnosti a závazků. Zaměří se i na proces likvidace a daňová přiznání.

Restrukturalizace společnosti

Máte pocit, že aktuální fungování vaší společnosti není efektivní? Zřejmě se bude nutné pustit do kapitálové či organizační restrukturalizace společnosti. Jak dílčí, tak komplexní změny vyžadují znalosti problematiky. Z účetního i z daňového hlediska nabývá přeměna účinnosti k určitému dni. Z právního pohledu je ale fungování dané společnosti realitou až do výmazu z obchodního rejstříku. I na tyto zdánlivé detaily je zapotřebí si dát pozor.

Obraťte se na firmu, která vám opravdu pomůže

Jak likvidace, tak i přeměna společností musí probíhat pod taktovkou profesionálů. Proto se vyplatí vsadit na společnost EK Partners, s.r.o. Ti nabízí všechny zmiňované služby za výhodných podmínek, rychle a efektivně.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.