Lidl a Kaufland šetřit nebudou, svým zaměstnancům vyplatí vánoční odměny

Obchod

Vánoce se pomalu blíží a vypadá to, že zaměstnanci jedněch z nejznámějších obchodních řetězců u nás pocítí bohatšího Ježíška na vlastní kůži. Jinými slovy, společnosti Lidl a Kaufland by na vlastních lidech neměly šetřit. Před vánočními svátky jim totiž vyplatí poměrně solidní prémie. Konkrétně se bude jednat o 96 milionů korun. Odměnu by přitom měli dostat všichni zaměstnanci, nikoli tedy jen management, jak tomu bohužel bývá takřka tradičně.

Kompletně pro všechny

Oněch 96 milionů korun poputuje mimo jiné také do logistických center. Kaufland odmění také zaměstnance v masozávodě. Obě společnosti se vyjádřily v tom smyslu, že jsou pro ně důležití fakticky všichni zaměstnanci bez jakéhokoli rozdílu.

Náročný rok

I takto se vyjádřil generální ředitel Lidlu Pavel Stratil. Konkrétně řekl následující: „Vážíme si práce a nasazení každé kolegyně i kolegy. Letošní rok byl náročný pro všechny z nás, jejich zásluhou jsme ale dokázali udržet naše prodejny v chodu a celý rok tak zajišťovat vše potřebné pro naše zákazníky.“

Osobní přístup k zaměstnancům

Zapomenout nelze ani na slova generálního ředitele společnosti Kaufland, jínž je Stefan Hoppe. Ten dodal: „Ke všem našim zaměstnancům přistupujeme osobně a velmi si ceníme jejich pracovního nasazení na každé pozici. Věříme, že tato mimořádná odměna potěší všechny naše zaměstnance a že jim zpříjemní společné chvíle strávené v kruhu rodiny a přátel během vánočních svátků.“

Nezbývá než věřit

Tak nějak se člověku ale nechce. Mzdy jsou mnohdy u prodavačů na minimu. Řetězce se příliš nepředají. Tak uvidíme, s čím skutečně přijdou.

Zdroj info: ČTK- http://www.protext.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.