Letenky od prověřených společností

Letenky

Proč je letecká doprava tak velkým hitem? Je to celkem jednoduché. Nabídne možnost rychlé, celkem pohodlné, a také levné přepravy. A to doslova do celého světa. Kam konkrétně to bude, ovlivňuje několik věcí. Je to:

  • odletové letiště,
  • počet přestupů,
  • konkrétní letecká společnost.

Těch aktuálně existuje na několik desítek. Pokud vybíráte letenku, je dobré vědět, s kým letíte. Jak kvůli odbavení a kvůli tomu, kam se máte dostavit a jak velké můžete mít zavazadlo. Je to i proto, abyste věděli, zda letíte s leteckou společností, která je prověřené. Které patří mezi trojici nejlepších a nejoblíbenějších?

Wizz Air

Tato letecká společnost vznikla v Maďarsku, a to již v roce 2003. Začínala na několika linkách a aktuálně se řadí mezi dopravce, který doslova vládne evropskému nebi. Jedná se o leteckou společnost, která je nízkonákladová. To znamená, že Wizz Air letenky nadchnou hlavně svou cenou. To je důvodem její popularity. Let s touto společností tak může být i podstatně levnější, než jiné formy dopravy.

Pro našince přináší ještě další dva plusy. Ty jsou spojeny s odletovými letišti. K dispozici je řada pravidelných linek nejenom z letiště v Praze, ale také z letiště Brno. Kdo má zájem odlétat z ČR, nikoliv ze zahraničí, jsou tyto aerolinky jasná volba.

Smartwings

Tuto leteckou společnost není třeba nijak výrazně představovat. U nás patří mezi jednu k nejznámějším. Mimo jiné i proto, že právě Smartwings je obchodní značkou letecké společnost Travel Service. S tou se většina lidí setkala hlavně v souvislosti s letní dovolenou, koupenou prostřednictvím cestovní kanceláře. Právě tato nízkonákladová společnost je tou, se kterou se na dovolenou nejčastěji létá. A to hned z trojice tuzemských letišť:

  • Praha,
  • Brno,
  • Ostrava.

Podíl těchto aerolinek na leteckém trhu se stále rozrůstá. A to dokládá nejenom počet letadel, ale i počet pravidelných a přímých linek. Ty nejčastěji směřují do oblíbených turistických destinací jak v Evropě, tak i na severu Afriky. Přidávají se však i nové linky, hlavně dle zájmu turistů o dovolené.

Ryanair

Trojici prověřených a známých aerolinek uzavírá právě tato. A to z důvodu, že aktuálně patří k těm největším v Evropě. Podobně jako předchozí, tak i Ryanair se řadí do skupiny nízkonákladových leteckých společností. Díky tomu může cestovatele lákat především na extrémně nízkou cenu. Některé lety lze absolvovat třeba i za několik set korun. Pokud jde o počet destinací, do kterých se lze s těmito aerolinkami vydat, tak ten atakuje hodnotu 200. Celkem je k dispozici okolo 400 letadel, což jenom potvrzuje celkovou velikost. Vzhledem k ní je jasné, že mnoho letů je realizováno i z České republiky. A to nejenom z pražského nebo brněnského letiště.

S jakými dalšími leteckými společnostmi se lze setkat?

Výše zmíněný výčet tří hlavních je ten, se kterým rozhodně neuděláte chybu. Nejde však o jediné možnosti, které lze využít. Z ČR pravidelně odlétá také řada jiných. Pokud se na ně podíváme, je dobré začít těmi kvalitnějšími. Příkladem je Air France, stejně jako British Airways, nebo ČSA. Jedná se o známé aerolinky, u kterých je však nutné počítat i s o něco vyšší cenou za letenku. Odměnou však bude podstatně vyšší komfort a lepší služby, než u nízkonákladových.

Náš přehled uzavírá letecká společnost Emirates. Je sice dražší volbou, ale zároveň je let s nimi skutečným zážitkem. Jak pro služby, které jsou na letech k dispozici, tak i pro komfort, nebo možnost letět jedinečnými letadly. Mnoho cestujících uvádí, že pokud je před nimi dlouhý let, pravděpodobně není nic lepšího. Toto je tedy náš poslední tip, se kterým přehled prověřených a známých leteckých společností uzavíráme.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.