Foxconn hlásí rekordní zisky: Poptávka po AI serverech táhne trh

Umělá inteligence

Dodavatel společnosti Apple, Foxconn, zveřejnil optimistický výhled pro rok 2024 a očekává výrazný nárůst tržeb. Důvodem je rostoucí poptávka po serverech s umělou inteligencí, která má v příštích letech trvale růst.

Silný růst v roce 2023

Optimistický výhled Foxconnu přichází po silných výsledcích za 4. čtvrtletí roku 2023. Čistý zisk tchajwanské společnosti v tomto období dosáhl 53,1 miliardy tchajwanských dolarů (1,7 miliardy USD), čímž překonal odhady analytiků. Prudký nárůst zisku o 33 % byl nejsilnějším meziročním růstem od března 2021.

Kromě serverů s umělou inteligencí zaznamenala společnost Foxconn nárůst prodeje cloudových a síťových produktů a chytré spotřební elektroniky. Růstu pomohly i rozsáhlé prodeje iPhonů. Společnost Apple, jeden z klíčových klientů Foxconnu, minulý měsíc vykázala tržby a zisk, které překonaly odhady Wall Street.

AI jako tahoun růstu

„Vidíme velmi silnou poptávku po serverech s umělou inteligencí ze strany našich klientů,“ uvedl předseda představenstva Liu během online konferenci k výsledkům. „V tomto roce očekáváme růst tržeb o více než 40 %.“

Podle Foxconnu bude trh se servery s AI v letech 2023 až 2025 pravděpodobně růst o 30% ročně. Společnost očekává, že její růst bude tomuto tempu odpovídat nebo ho překoná.

Diverzifikace investic

Foxconn plánuje v roce 2024 dále investovat do růstu. Kapitálové výdaje by měly být nejméně na stejné úrovni jako v roce 2023, a to i přes očekávaný pokles tržeb v prvním čtvrtletí. Společnost se chce zaměřit na diverzifikaci investic a expanzi do oblastí, jako jsou elektromobily a polovodiče.

Zdroje info: X, Reddit, https://www.cnbc.com/2024/03/14/apple-supplier-foxconn-sees-strong-2024-as-q4-beats-forecasts-.html, https://www.mobileworldlive.com/foxconn/foxconn-forecasts-sales-growth-after-profit-spike/

Náhledové foto: Pixabay