Investice

Které investice jsou spíše nebezpečné

Dnes se podíváme na druhy investování, které nemusí být vždy tak bezpečné a vždy tak výhodné, jak se může zdát nebo jak se tváří. Představíme si totiž nebezpečné investice, které se nemusí vyplatit. Tak pojďme na to.

Státní dluhopisy

Ty mohou být nebezpečné nebo minimálně nevýhodné pro individuální investory. Státní dluhopisy jsou totiž většinou velmi málo výnosné. Buď je jejich zhodnocení v záporných číslech, nebo sice něco vydělají, ale to málo „sežere“ inflace. Na to tedy na dluhopisovém trhu pozor. Pokud již chcete dát peníze do nějakých dluhopisů, zvolte spíše ty korporátní. I zde však musíte vědět do čeho jdete. Neřiďte se slibovaným zhodnocením, vždy dobře analyzujte situaci.

Rozhoduje znalost

Dalším pravidlem je, že pokud investujete, měli byste danou oblast alespoň trochu znát. Někdy lidé při svých začátcích při investování dělají chyby, že si vybírají těžké oblasti. Například zlato nebo numismatika. Do těch není dobré pouštět se, pokud těmto disciplínám ne úplně rozumíte. V případě, kdy nevíte o mincích či zlatu nic, je velmi těžké na investicích něco vydělat. To samé platí, když investujete do konkrétních akcií, které si sami vyhledáte. Musíte znát jejich vývoj, historii, pozadí a podobně.

Bitcoin a jiné virtuální měny

Nelze říci, že bitcoin je bublina a že investice do nic se prostě nevyplatí. V mnoha situacích to nemusí být pravda, avšak je zde velké riziko. Jde totiž o to, že na rozdíl od investicí, které mají v reálném světě základ, cena bitcoinů je vlastně virtuální. Cena bitcoinů a jiných virtuálních měn plave úplně na vodě, v reálném světě není prakticky podložena. Vzpomeňme na raketové vzrůsty a pak náhlé pády těchto měn. Není jich málo. Pokud tedy již investovat do těchto měn, vždy s rozvahou. Riziko zde však bude přítomné vždy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *