Které banky se přidávají k milostivému létu

Peníze

Vláda schválila pokračování milostivého léta na veřejnoprávní dluhy, respektive dluhy u veřejnoprávních institucí. K tomuto projektu se, tak jako minule, přidávají i další soukromé subjekty. Například banky. Které banky se zatím k milostivému létu přidávají?

Svou akci zahájila MONETA

Milostivé léto plánuje stát a jeho instituce. MONETA Money Bank však již začala se svým obdobným projektem. Začal od června a potrvá přes prázdniny do srpna. Banka odpouští sankční poplatky a úroky. Tuto akci může využít klient, který je v exekuci či byl k 31. květnu alespoň 90 a více dní v prodlení se splácením dluhu.  Milostivé léto MONETY se vztahuje na nezajištěné spotřebitelské úvěry fyzických osob a nezajištěné půjčky živnostníkům.

Chystá se další banka, zbytek zvažuje

Svou verzi milostivého léta plánuje i Česká spořitelna. Ještě však nezveřejnila podrobnosti takové akce. Dle vedení banky bude vše oznámeno v dohledné době. I další banky zvažují, zda nepřijít s podobným projektem, který by se tak přidal k veřejnoprávnímu milostivému létu. Mezi tyto banky, které tuto možnost zvažují, patří Air Bank, ČSOB, Fio banka, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.

Další banky se připojovat nechystají

Ostatní bankovní instituce však připojení se k milostivému létu, a to v jakékoli podobě, neplánují. Mezi ně patří například Expobank, Hello bank!, Komerční banka, mBank či Oberbank. Například zástupce Expobank k tomu uvedl, že banka uplatňuje vůči klientům férový přístup a celoročně a k řešení pohledávek nevyužívá exekuce či neúčtuje nemorálně vysoké úroky z prodlení. Podobně se vyjádřila mluvčí Hello Bank!, která uvedla, že se banka dlouhodobě stará o své klienty, kteří mají možnost se obrátit na banku s žádostí o optimalizaci svého splácení, odpuštění úroků či nákladů.

Zdroj: https://www.mesec.cz/clanky/prvni-banky-slibuji-dalsi-odpousteni-dluhu-ktere-to-budou/, https://www.kurzy.cz/zpravy/654580-moneta-spousti-milostive-leto-ii-klientum-v-prodleni-o-vice-nez-90-dni-a-v-exekucich-odpusti/

Náhledové foto – Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.