01_facebook

Která odvětví mají nejvíce miliardářů mileniálů

Generace Mileniálů je označení, které vzniklo počátkem 90. let minulého století. Tehdy označovalo zejména osoby narozené okolo roku 1982. Posléze se toto značení vžilo i pro širší okruh lidí. Nejspíše nejširší pojetí je pak to, které sem řadí osoby narozené od roku 1974 do roku 2000. V klasickém pojetí však půjde o osoby narozené v druhé polovině 80. let a první polovině 90. let. My se dnes podíváme na úspěchy této generace. Podíváme se které obory mají nejvíce miliardářů z generace mileniálů. Pojďme tedy na to!

Technologie na prvním místě

Nejspíše je tomu i díky době, ve které začala být generace mileniálů produktivní. Tedy v době bezprecedentního technického pokroku, který zažíváme dodnes. Nejvíce mileniálů miliardářů je totiž v oboru technologií. Podle dat je zde totiž 28 mileniálů s majetkem v řádem miliard dolarů. Součet jejich majetků je pak 254 miliard dolarů. Na druhém místě jsou finance a investice. Zde je osm mileniálů miliardářů. Součet jejich majetku pak dělá 24 miliard dolarů. Další sektory mají již jednotky miliardářů z řad mileniálů. Například automobilový průmysl, móda, zdravotnictví, média a zábavní průmysl mají každý po šesti miliardářích.

Milenials

Tabulka: PhysicalGold.com

Kde naopak mileniálové neprorazili?

Hned zpočátku lze poznamenat, že pro účely tohoto textu znamená neproražení jen to, že mileniálové zde nemají žádného miliardáře. To neznamená, že některá osoba z této generace nemůže být v daném odvětví úspěšná. Zajímavé však je, že například v oboru stavby a inženýrství či například v takových oborech jako je hazard, kasina, logistika, sport nebo telekomunikace nemá generace mileniálů žádného zástupce mezi dolarovými miliardáři.

Nejbohatší mladí miliardáři

A kdo je tedy konkrétně nejbohatšími mileniály? Na prvním místě se umístil Mark Zuckerberg – výkonný ředitel společnosti Facebook. Jeho jmění dělá asi 97 miliard dolarů. Na druhém místě se umístil Číňan Zhang Yiming – zakladatel mediální platformy ByteDance. Jeho majetek činí asi 36 miliard dolarů. Na třetím a čtvrtém místě se pak umístili další zástupci technologického odvětví Dustin Moskovitz a zakladatel aplikace Telegram Pavel Durov. Oba s jměním kolem 17 miliard dolarů. Z prvních deseti nejbohatších mileniálů sedm podniká v technologiích.

milenalove

Tabulka: PhysicalGold.com

Zdroj dat: server PsysicalGold.com
Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *