Která odvětví mají nejvíce miliardářů mileniálů

01_facebook

Generace Mileniálů je označení, které vzniklo počátkem 90. let minulého století. Tehdy označovalo zejména osoby narozené okolo roku 1982. Posléze se toto značení vžilo i pro širší okruh lidí. Nejspíše nejširší pojetí je pak to, které sem řadí osoby narozené od roku 1974 do roku 2000. V klasickém pojetí však půjde o osoby narozené v druhé polovině 80. let a první polovině 90. let. My se dnes podíváme na úspěchy této generace. Podíváme se které obory mají nejvíce miliardářů z generace mileniálů. Pojďme tedy na to!

Technologie na prvním místě

Nejspíše je tomu i díky době, ve které začala být generace mileniálů produktivní. Tedy v době bezprecedentního technického pokroku, který zažíváme dodnes. Nejvíce mileniálů miliardářů je totiž v oboru technologií. Podle dat je zde totiž 28 mileniálů s majetkem v řádem miliard dolarů. Součet jejich majetků je pak 254 miliard dolarů. Na druhém místě jsou finance a investice. Zde je osm mileniálů miliardářů. Součet jejich majetku pak dělá 24 miliard dolarů. Další sektory mají již jednotky miliardářů z řad mileniálů. Například automobilový průmysl, móda, zdravotnictví, média a zábavní průmysl mají každý po šesti miliardářích.

Milenials

Tabulka: PhysicalGold.com

Kde naopak mileniálové neprorazili?

Hned zpočátku lze poznamenat, že pro účely tohoto textu znamená neproražení jen to, že mileniálové zde nemají žádného miliardáře. To neznamená, že některá osoba z této generace nemůže být v daném odvětví úspěšná. Zajímavé však je, že například v oboru stavby a inženýrství či například v takových oborech jako je hazard, kasina, logistika, sport nebo telekomunikace nemá generace mileniálů žádného zástupce mezi dolarovými miliardáři.

Nejbohatší mladí miliardáři

A kdo je tedy konkrétně nejbohatšími mileniály? Na prvním místě se umístil Mark Zuckerberg – výkonný ředitel společnosti Facebook. Jeho jmění dělá asi 97 miliard dolarů. Na druhém místě se umístil Číňan Zhang Yiming – zakladatel mediální platformy ByteDance. Jeho majetek činí asi 36 miliard dolarů. Na třetím a čtvrtém místě se pak umístili další zástupci technologického odvětví Dustin Moskovitz a zakladatel aplikace Telegram Pavel Durov. Oba s jměním kolem 17 miliard dolarů. Z prvních deseti nejbohatších mileniálů sedm podniká v technologiích.

milenalove

Tabulka: PhysicalGold.com

Zdroj dat: server PsysicalGold.com
Náhledové foto: Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.