Krkonošská starostka zamezila dalšímu PR, což je jen dobře

Dostálová a Schillerová

Volby se blíží mílovými kroky a politici se snaží o co nejlepší PR. Důkazem budiž mnohé akce včetně návštěvy premiéra a ministryně financí v místech, která byla postižena tornádem. Jejich fotografie, jak sedí s mobilem v ruce, ovládly jak tištěná média, tak internet. Aktuálně to vypadá, že regionální politici se s těmi, jež potřebují reklamu před volbami, přestávají kamarádit. Respektive nechtějí být součástí jejich mediální kampaně. Důkazem budiž i starostka krkonošských Mladých Buků Lucie Potůčková. Ta vtipně a rázně odmítla Kláru Dostálovou a Alenu Schillerovou.

Nerealizovaný PR výlet do Krkonoš

Obě zmiňované ministryně se rozhodly, že vyrazí do Krkonoš, aby se podívaly na zrekonstruovanou stoletou školu, kterou dokázala obec opravit za evropské peníze. Ministryně chtěly dorazit v momentu, kdy už bylo vše dokončeno. V průběhu stavby se nic nedělo. Starostka potůčková hovořila o tom, že v průběhu stavby by je uvítala v případě, že chtěly skutečně pomoct.

Stát nijak nepomohl, tak proč fotky?

Přesně takto se starostka ptala. Ministryně hodlaly dorazit až nyní v momentu, kdy už obec všechno zařídila a projekt byl dokončen. Lze se tedy právem domnívat, že se jednalo jenom o PR a jejich zviditelnění. Bavit se o nějakém férovém jednání je více než zbytečné. Projekt školy si vyžádal celkem 45 milionů korun, což rozhodně není málo. Jedná se fakticky o výši rozpočtu zmiňované obce na rok.      

Bez evropských peněz by to bylo složité

Nepochybně. Jedná se navíc o bezbariérovou školu, která počítá s tím, že se budou využívat také nedaleké lázně.Samozřejmostí je u ní bezbariérové řešení a také fakt, že je interaktivní. Děvenky, jak označila starostka ministryně, se sem oficiálně nepodívají. Popravdě řečeno, budování PR politiků před volbami je často až tristní. je třeba mu co nejvíce zamezit.

Zdroj info: https://neovlivni.cz/zadne-predvolebni-foceni-starostka-odmitla-navstevu-dostalova-a-schillerova/?fbclid=IwAR3lLBIhAj-NSb7oj9chWQYXJKooGboftB1sZyr2ZAbCaeDLUQLhwV4eKVA

Ministryně Schillerová a Dostálová: Náhledové foto Úřad vlády ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.