Kritický a neúprosný Babiš: Je tu nejhorší a nejprolhanější vláda, jaká tu od revoluce byla

Babiš

Výsledky voleb do Evropského parlamentu dokážou politikům vlít do žil velkou porci adrenalinu a odvahy. Andrej Babiš zřejmě asi ani takové výsledky nepotřeboval a pojmenovává věci svými vlastními jmény. Kritikou bezesporu nešetří, možná ale někdy zapomíná na to, co vlastně předváděla jeho vláda. Ta současná je v mnohých ohledech skutečně tristní, ale kritika někoho, kdo toho lidem nejspíše také hodně nalhal, je tak nějak zbytečná a vyznívající do prázdna.

Vláda podvedla lidi, v čem mohla

Takto se Andrej Babiš prezentoval v rozhovoru pro portál iDnes.cz. Nechápe, jak vlastně mohou lidé koalici SPOLU vůbec volit, když jde o tak nesourodé uskupení, jejichž názory si protiřečí. Neříká se mi to úplně jednoduše, nicméně předseda ANO má bohužel v tomto ohledu pravdu. Jinak jde ale mnohdy o prázdné fráze, které by potřebovaly trochu pohledu do zrcadla.

Obrali důchodce o 1000 korun měsíčně

Opravdu by mě zajímalo, jak by řešil reformu penzí sám pan expremiér. Vždyť za jeho vlády se důchodcům pouze nekoncepčně předvolebně přidalo 5000 korun. To bylo tak všechno, do ničeho jiného se minulému kabinetu nechtělo, jelikož by se jednalo o značně nepopulární kroky. Věk odchodu do důchodu se logicky také zvyšuje. Kde by pan Babiš bral peníze, aby byl systém udržitelný? Dal by je ze svého?

Zvýšení daní a antibabiš

Rekordní inflace a zvýšení daní. Ano, ale inflační spirála se rozjíždí postupně a my jsme měli nejspíše dobře nakročeno již za minulé vlády. Termín Antibabiš? Marketingový výmysl. Copak nyní nebudou volby brány jako antipětikoalice, pětidemolice a podobně. Budou. Je to tak vždy. Pokaždé se na konkurenci háže špína. Babiš mluvil o spolupráci Ano s Kateřinou Konečnou a Motoristy s Přísahou. Se SPOLU podle něj komunikovat nejde. Asi mají jiné zájmy než sám Babiš. No, situace bude zajímavá a další volby rozhodnou. Zadostiučinění ale z Andreje Babiše přímo sálá, vítězství mu nyní patří.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.idnes.cz/volby/andrej-babis-eurovolby-ano-rozhovor.A240610_164610_volby_tof, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-eurovolby-babis-vitezstvi-je-pro-nas-jako-transfuze-253601

Andrej Babiš: Náhledové foto Andrej Babiš/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.