Krácení dotací na podporu po tornádu: Trapné výmluvy na úředníky

Klára Dostálová

My jsme to nechtěli, to úředníci. Takto doslova tristně se vyjádřila ministryně Dostálová. Až se člověku nechce věřit, v jakém státě to žijeme. Přesto, že máme v čele mistra dotací a pána všech slavných bonmotů. Výmluva na úředníky je více než trapná, o tom není sporu. Nikoli nechtěli jsme, ale chtěli jsme. Vyzkoušet, co všechno lidé zvládnou.

Nic není sporného

Ministryně Dostálová hovořila o tom, že věta o maximální podpoře, která se počítá jako rozdíl mezi celkovými náklady na obnovu nebo pořízení, výší vyplaceného pojistného plnění, výší jiné podpory státu a příjmem z veřejné sbírky, je sporná. Nikoli, zní vcelku jednoznačně. prostě se jen zařadila zpáteční rychlost na základě veřejného mínění a vrcholu trapnosti. Výmluvy a zase jenom výmluvy.  

Za vše může opozice

Ta aby se neobvinila. Bylo řečeno, že pokrácení podpory o peníze ze sbírek je lež. Přesto už všechno stálo ve vládních materiálech.

Další nechutné výmluvy

Jakýmsi pomyslným vrcholem všech výmluv ministryně Dostálové byla skutečnost, že hovořila o to, že daná část textu je uvedena ještě od zákona vyplácení náhrad po povodních 2002, a proto bylo vše přehlédnuto. Opět nepravda. Zřejmě to tam muselo být vloženo vládou, což je nechutné. Charakterová dekadence této vlády zřejmě nemá konce.

Zdroje info: https://twitter.com/CNNPrima/status/1412341126409883648
https://twitter.com/maestrosill/status/1412430788746956805?fbclid=IwAR3Gw6G5FkkOw2mOOkgfxU9aen_Cr_Md62_BgSOnQSdWoVd103a4LJ4dcZI

Ministryně Dostálová: Náhledové foto Úřad vlády České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.