Dárek

Krabice od bot 2021: I chudší děti si zaslouží dárek

Vánoce se kvapem blíží a děti se na tyto svátky neskutečně těší. Není se čemu divit, vždyť Ježíšek zase přinese spousty dárků přesně podle seznamů nejmenších, jež děti nadiktovaly svým rodičům, nebo si je samy sepsaly. Ne všechny ale mají to štěstí, že se jim takovýchto dárků dostane. Především ty z chudších rodin mnohdy nedostanou skoro nic, nebo dokonce žádný dárek. I proto není od věci popřemýšlet třeba o projektu Krabice od bot 2021.

Potěšit můžete i děti z chudých rodin

Přesně tak, právě za tímto účelem tato předvánoční akce vznikla. Krabice od bot 2021 robíhá v letošním roce již po jedenácté. V podstatě každým rokem dostávají chudší děti také hezké dárky. Jak vlastně tato akce probíhá? Vcelku jednoduše. Dospělí připravují dárky do krabic od bot. Ty pak putují právě potřebným.

Prostě naplníte krabici dárky pro děti různých věkových kategorií

Vůbec nic složitého. Ideální je sednout si se svým dítětem a seznámit ho se situací, respektive s tím, že některé rodiny nemají na dárky. Společně se svým dítětem naplníte krabici různými dárky a poté ji odnesete na některé ze sběrných míst. Odtud už se krabice dostanou na místo určení. Jinak letos lze také vše řešit online.

Hezčí Vánoce se vším všudy

Přesně to je cílem zmiňovaného projektu. Jen v loňském roce se staly Vánoce hezčími pro více než 50 000 dětí pocházejících z chudých rodin. Krabice mimo jiné putovaly taktéž do azylových domů a nízkoprahových zařízení. Sbírka je pořádána Diakonií ČCE, tedy jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR.

Zdroj info: https://www.krabiceodbot.cz/o-projektu/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *