Kopřivy v supermarketu jako nákup století

Kopřivy

Prodat se dá opravdu všechno. Teda za předpokladu, že je poptávka. Na trhu najdeme spousty různých produktů, které můžete získat i zdarma. Mnohým lidem ale z některých z nich jde doslova hlava kolem. Typické jsou v tomto ohledu obyčejné kopřivy. Člověka by až do nedávné minulosti nenapadlo, že se dají koupit třeba takové kopřivy. Světe, div se! Kde se vlastně prodávají a jaké je na tuto rostlinu v tomto ohledu ohlas? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Kopřivy za třicet, neberte to…

Mnozí lidé upozorňují na tuto skutečnost především na sociálních sítích. Na nejednom profilu je fotografie zachycující právě kopřivy v plastovém balení. 50 g rostliny vyjde na baťovských 29,90 korun. No nekupte si rostlinu, kterou můžete sebrat někde na mezi, případně za zahradou či kdekoli jinde, kde není příliš znečištěné okolí a neustále se neprochází pejsci…

Zapařené rostliny zrovna zdravě nevypadaly

Co se stane, když zabalíte zelenou rostlinu na delší dobu do plastu, který moc nedýchá. Jasně, že se zapaří. Kvalita kopřiv určitě nebude zrovna dvakrát valná a vytváří se různé kvasinky. Kopřivy také mohou začít záhy hnít a plesnivět.

Každé zboží má svého kupce

Jednoznačně, pokud si obchodní řetězec zjistil, že po kopřivách je velká poptávka, proč by je neprodával. Kdo nemá ke kopřivám přístup, jednoduše si je koupí a má pokoj. Především v některých městských aglomeracích jen tak jednoduše kvalitní kopřivy nenajdete a nenatrháte si je. Údiv také krotí uživatelé, kteří hovoří o balené stolní vodě. Ta také vzbudila v minulosti velký povyražení, když se na pultech objevila. Lidé také mluvili o tom, že není třeba nic takového kupovat, když teče voda z vodovodu. S kopřivami je situace velmi podobná. Na rozdíl od vody ale ty kupované kvalitnější být rozhodně nemusejí.

Kopřivy: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.