Konec stravenkového škrcení restaurací:  Stravenkový paušál pomůže

Peníze

Zavedení stravenkového paušálu je tady. Poslanecká sněmovna jej schválila v rámci daňového balíčku, takže svitla naděje, že zaměstnavatelé budou moci dát svým zaměstnancům v rámci bonifikací, respektive firemních benefitů, přímo peníze. Vše ale musí projít ještě přes Senát a prezidenta. Prsotor dostanou nové služby a ty staré v podobě stravenek se zefektivní. Stravovací paušál by měl pomoct hlavně restauracím, které se v dnešní covidové době nachází v neutěšené situaci.

Svoboda rozhodování zaměstnavatelů

Právě zaměstnavatelé se budou moci od nového roku svobodně rozhodnout, jestli svým zaměstnancům dají stravenky, nebo zvolí finanční prostředky v totožné hodnotě. Petr Skoč, obchodní ředitel společnost LemonPay hovoří o tom, že zaměstnavatelé si budou chtít zároveň udělat přehled o tom, za co samotní zaměstnanci utrácí své finanční prostředky. Ostatně mají zájem na tom, aby se dobře stravovali, sportovali a tak dále.

Zvýší se poptávka po univerzálních kartách

Pro zaměstnavatele bude nasnadě pořídit zaměstnancům univerzální elektronické karty. Počítat je třeba se snížením zájmu o papírové stravenky. Ten bude skutečně rychle klesat. K jejich úplnému zrušení ale nedojde. Zájem o tyto karty je velký, což potvrdila právě i společnost LemonPay, která se vydáváním takovýchto karet zabývá.    

Konec škrcení restaurací stravenkami

Restauratéři aktuálně počítají každou korunu. Mnozí se podle krutých, ale možná reálných slov šéfa odborů Duška nějaké budoucnosti nedočkají. Už ovšem nebudou muset mít zavedenou akceptaci francouzských stravenek. Vždyť právě jejich vydavatelům platí nemalé finanční prostředky. Zmizí zbytečná byrokracie a smlouvy. Popravdě, stravenkovné firmy už reagují a snižují provize na 3 a 4,5 % na několik měsíců. Najednou to jde. Podle Skoče by si stravenkáři měli nárokovat v maximu kolem 1 %. U francouzských stravenek se provize běžně pohybují mezi 3 až 7 %.

Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.