Konec dotací pro ČR? Varovný dopis z Bruselu

EU

ČR musí kontrolovat střet zájmů a svěřenecké fondy. V opačném případě nám hrozí Evropská unie nejenom zdviženým prstem. Už včera ráno se šlo na různých informačních webech dočíst o tom, že Evropská komise podnikla další krok ve varování České republiky. Není se bohužel čemu divit, jelikož se naše vláda k žádným velkým a razantním krokům nemá.

Další krok

Přesně takto by se dalo jednání Evropské unie nazvat. Naše úřady na závěry auditu Evropské komise fakticky nereagovaly. Audit přitom prokázal, že náš premiér je aktuálně ve střetu zájmů a dotace se mu vyplácí neoprávněně.  

Co se konkrétně ve varování píše?

Hrozba ze strany Evropské unie zní vcelku jednoznačně. Jestliže české úřady nezastaví vyplácení dotačních titulů firmám premiéra, je velmi pravděpodobné, že se tok dotací směrem do České republiky prostě a jednoduše zastaví. Upřesnit bychom měli, že jde o dotace pro celou zemi, nikoli jen pro království nejvyššího.

Andrej Babiš

Andrej Babiš: Foto Úřad vlády ČR

Co se České republice vyčítá?

Konkrétně zejména nedostatečná kontrola střetu zájmů, který je tady podle všeho patrný. Dále se samozřejmě jedná o poskytování dotací firmám, ve svěřeneckých fondech. Tady by peníze skutečně plout neměly. Dokument podle všeho obdrželi ministři Babišovy vlády již před několika dny, nicméně co se děje? Nic. Jen konstatace faktů na sociálních sítích, jak se tady máme a co všechno se pro lidi dělá.

Zdroje info: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/stret-zajmu-andrej-babis-dopis-z-bruselu-varovani-kontrola-sverenske-fondy_2108300500_tec
https://www.visegradsky-jezdec.cz/babis-krade-varovani-a-zeman-krade-a-podvadi-potvrzeno-pondeli-jak-ma-byt/?fbclid=IwAR0UZ1YwMZTDJoi0tcYgAJXZN7vbZpWY86BWj21CdjHUal-kavmmkFhUSuQ

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.