Komunistka Konečná před volbami: Raději Babiš či Okamura než Fiala a Stačilo! není zástěrka pro KSČM

Kateřina konečná

Kateřina Konečná vede koalici Stačilo! a snaží se uspět ve volbách do Evropského parlamentu. Nijak nezastírá, že jí politika současného premiéra Petra Fialy nijak nevodí, a tak se v rozhovoru pro iDnes vyjádřila v tom smyslu, že by raději preferovala Babiše nebo Okamuru. Divit se tomuto výroku nijak výrazně nelze, jelikož se snaží zejména kritizovat a řešení mnoha situací v jejím případě hledám tak nějak marně. Obecné řeči o tom, že premiér nedělá svou práci dobře a že bychom měli mnohem více řešit suverenitu naší země, jsou pro mě docela málo. Možná musím vyjádření Kateřiny Konečné více studovat.

Fialo, stačilo! jako marketingový tah

Určitě ne špatný. Společnost tak nějak po povolebním boomu Petra Fialy vystřízlivěla. Spousta věcí nejde tak, jak by měla. Přidal se konflikt na Ukrajině a lidé chtějí něco jiného. Fialo, stačilo! tak nějak komunisty opět zviditelnilo, což je pro ně pozitivní. Marketingový taj, který se zkrátka povedl.

Koalice je silnější než KSČM, ale Rajchl ji odmítl

Kateřina Konečná pochopila, že když bude v koalici, tak půjde proti, jak ona říká, pětidemolici v mnohem silnější pozici, než kdyby šla jen za KSČM. To zní vcelku logicky. Odmítá také, že Stačilo! by bylo pouhou zástěrkou za KSČM. Jméno této strany u nás už rozhodně není nijak výrazně oblíbené. Jindřichu Rajchlovi a jeho straně nedovolí jít do koalice podle Konečné sponzoři. Otázkou zůstává, zdali by si vůbec pomohla.

Sebereflexe nechybí

Konečná také hovořila o tom, že pokud by ve volbách koalice neuspěla, pak by to byl signál, že lidé chtějí něco jiného a nechtěla by se přisávat k někomu jinému za každou cenu, aby v politice musela zůstat. To je vcelku chvály hodné, takovouto sebereflexi politici nemívají. Vždyť už i Andrej Babiš říkal, že by z politiky odešel, když neuspěje tam a tam. Výsledek. Stále ho tady máme. Snad to i Konečná myslí vážně.

Zeman se před Konečnou jako před osobností sklání

Zajímavé je i vyjádření bývalého prezidenta Zemana, který se výkonem Konečné sklání a je pro něj obdivuhodný. Zvláštní, mě osobně by tato pochvala od kontroverzního exprezidenta, který chce abolici pro bývalého kancléře Mynáře namočeného zřejmě v kdečem, přišla spíše úsměvná.

Proti diktátu Bruselu

Tonu jedinému rozumím. Green Deal je nesmysl a diktovat si věci od Evropské unie do poslední čárky nechat nemůžeme. Je třeba si ale uvědomit, že jistá solidarita z naší strany tady být musí. Najít její hranici nebude jednoduché, populismem to ale nedokážeme. Stejně tak ne radikálními výroky, že ministryni války Černochové trčí nohy ze zadnice USA, což prohlásila právě Kateřina Konečná.   

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/katerina-konecna-kscm-koalice-stacilo-europarlament-volby.A240526_184103_domaci_pari, https://www.epenize.eu/komunistka-konecna-na-socialni-siti-ministryni-valky-cernochove-trci-nohy-ze-zadnice-usa/ , https://www.novinky.cz/clanek/domaci-babis-poprel-udajny-slib-ze-v-pripade-odsouzeni-odstoupi-13279

Kateřina Konečná: Náhledové foto Kateřina Konečná/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.