Komentář: Zapomeňte na sexismus. Nenávist vůči Pekarové Adamové vyvolávají její hraběcí manýry

Markéta Pekarová

Je mladá, krásná a ambiciózní. Mnozí jí to závidí. Přesně toto se psalo o předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétě Pekarové Adamové. Že by za onou uličkou hanby a nenávistí stál sexismus? Pokud by byl předsedou muž, nejspíše by se k jeho oblékání a dalšímu jednání veřejnost takto nevyjadřovala. Asi by ho ale kritizovala jinak. O sexismu bych ale ani u stávající předsedkyně rozhodně nehovořil. Za nenávistnými komentáři a invektivami vůči Pekarové Adamové stojí úplně něco jiného. Má prostě jakési aristokratické manýry, což se společnosti, na které se šetří nejvíce, prostě nelíbí.

Oblečte si svetry a nakupte iPhony

Obyčejného člověka nepochybně naštve povýšenecké chování Pekarové Adamové. Třeba její výrok s tím, že si oblečeme v zimě svetry, abychom se zahřáli, považovala veřejnost za hodně urážlivý. Zrovna ona s platem v řádu statisíců korun si asi svetr jen tak oblékat pro zahřátí nebude. Nebo ano? Nemáte na iPhone? Pak asi nejste normální. Za takovéto vystupování by se styděla i žačka na základní škole, která by byla seznámena s realitou. Tedy mimo těch hodně zazobaných, které také existují. S takovouto arogancí veřejný činitel jednat nemůže a nesmí!

Nestranická být nejspíše nemůže

Stížnost opozice na to, že je Pekarová Adamové zapálená pro vládní nápady a omezuje čas řečnění opozičních poslanců, je asi oprávněná. Je třeba ale říct, že poslanec, který vystupuje za určitou politickou stranu, může být nestranný jen těžko. Prostě to ve vás je.

Z chudých poměrů?

V článku na Seznam Zprávách se píše o tom, že Pekarová pocházela z chudých poměrů a své místo na slunci si musela vydobýt sama, a to těžce. Otec se živil jako řezník, matka jako švadlena. Měla tři sourozence a žili ve dvou místnostech, navíc s dědečkem. Řezníci za minulého režimu nemuseli být nutně nijak nuzní lidé. Víte, co dalo práce sehnat opravdu solidní flákotu? Levná bezesporu nebyla.  

Kde pracovala a jak se do politiky vlastně dostala?

Skoro čtyři roky pracovala u prodejce mobilních telefonů na obchodník oddělení a následně pro vzdělávací agenturu. Poté hurá do politiky. Na to, že jde o vysokoškolsky vzdělanou ženu, člověk by si představoval jiné povolání. A postup v politice na nejvyšší místa. Zřejmě ryze intelektuální záležitost, jak už to tak v politice bývá.

Zdroje info: Autor, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-komentar-proc-je-pekarova-tercem-nenavisti-neni-to-jen-sexismus-228995, https://cs.wikipedia.org/wiki/Markéta_Pekarová_Adamová

Markéta Pekarová Adamová: Náhledové foto Markéta Pekarová Adamová/Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.