Komentář: Záchrana České pošty místo pomoci Ukrajincům jako vrchol Okamurovy šílené úvahy

Tomio Okamura

Pod dlouhé době jsem si pustil televizi a sledoval Partii Terezie Tománkové. Po velmi krátké době jsem ale bohužel takřka nevěřil svým uším, a to výroky Tomia Okamury beru většinou s velkou rezervou. Když vyčetl pirátskému šéfu Bartošovi, že měli jako vláda zachránit poštu místo pomoci Ukrajincům, chtěl jsem televizi vypnout. Nakonec jsem tak neučinil, nicméně rozčarování nezmizelo. Populismus u některých lidí nezná hranic a chtějí se zalíbit za jakoukoli cenu.

Hájení českých zájmů je priorita

Nepochybně. V tomto se s panem předsedou Okamurou shodnu. Pomoc České poště v jiném rozsahu, než je nyní, ovšem podle mého nepřipadá v úvahu. Proč bychom měli dotovat dinosaura, který v roce 2022 prodělával neuvěřitelné 1,5 miliardy korun? Už od roku 2018 začala Česká pošta prodělávat. Tomio Okamura je zřejmě vynikající ekonom, který by pomáhal státnímu podniku z veřejných peněz do skonání duše. Tak to ale bohužel v žádném byznysu nefunguje.  

Snížení pomoci Ukrajině

Na které straně vlastně pan Okamura je? Na západní, nebo východní? Těžko říct, ale nejspíše jej to táhne na východ. Podle jeho slov se nemusel nikdo propouštět, kdyby nešlo 50 miliard korun na Ukrajinu. Ztrátová pošta by fungovala dál a postupně ruinovala státní rozpočet. Takto by to bylo jistě lepší. Pomoct státu napadenému agresorem je podle Okamury snad zbytečné? Nepochopitelné.  

Přes 100 000 pracujících Ukrajinců

Navíc všech 50 miliard určených na pomoc Ukrajině, nebylo vyčerpáno. Jinak u nás už pracuje přes 100 000 lidí z Ukrajiny. Ti generují více než 8 miliard vybraných z daní a pojištění. To už předseda SPD nějak pominul. Zapomenutých věcí je zkrátka trochu více. Když se ale opoziční politici občas zastávají agresora, který vede válku se sousední zemí, je to podle mého přes čáru.  

Zdroje info: Autor, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/tomio-okamura-spd-ivan-bartos-pirati-partie-cnn.A230402_103932_domaci_imat

Tomio Okamura v Poslanecké sněmovně PČR: Náhledové foto Tomio Okamura/Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.