Komentář: Andrej Babiš to hraje na emoce, ale moc mu to nejde

Andrej Babiš

Poslední informace o tom, že Andrej Babiš označil rakouské zelené za magory přímo v poslanecké sněmovně nejsou ničím překvapivým. Vždy expremiér už dokáže říct na veřejnosti snad úplně všechno. Fakt, že později onen svůj přešlap tak nějak žehlil už výrazně nepomohl ničemu. V rakouských médiích si našeho bývalého pana premiéra namazali na chleba a zrovna dvakrát to naší zemi nepomohlo.

Něco si myslet mohu, ale mluvím slušně

To se bohužel Andreji Babišovi ne úplně daří. Už samotné použití výrazu magoři není zrovna ideální vizitkou slušného člověka, který chce upozornit na nějaký problém. Jasně, dostavba rakouské dálnice zhruba 5 let poté, co bude dokončena ta naše, není zrovna dvakrát šťastnou záležitostí, nicméně proto nemusím Rakušany označovat za magory. Existuje spousta jiných slušnějších forem komunikace.  

Teatrální mávání článkem 5 NATO

Jak žoviálně chránil Andrej Babiš Alenu Schillerovou, když po chtěl Petr Fiala omluvu za výroky směřované k předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétě Pekarové Adamové. Ta byla přirovnána k propagandistce Zacharovové. Bylo opět nezbytné mávání zarámovaným článkem 5 NATO. Určitě nikoli, nicméně Andrej Babiš se nejspíš v takovýchto teatrálních gestech vyžívá. Proč? Protože někteří voliči na to asi slyší.

Budeme se rvát za seniory

Další tradiční gesto Babišova hnutí. Seniory si prostě vzal na paškál a bude se za ně rvát, seč mu budou síly stačit. Zejména Alena Schillerová se bude za nespravedlnosti páchané na důchodcích bránit. Škoda, že místo teatrálních gest nevymyslela minulá vláda pořádnou koncepci důchodové reformy a Andrej Babiš jen jednorázově přispíval před volbami seniorům 5000 korunami. Pořád jenom slova, činy nějak chybí. A oni magoři ve Sněmovně? Totální zbytečnost.   

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.lidovky.cz/domov/duchodci-by-meli-v-prosinci-dostat-5000-kc-schvalila-vlada.A200902_140616_ln_domov_ele, https://www.epenize.eu/zase-mezinarodni-ostuda-babisovi-magori-popudili-rakusany-a-divit-se-jim-nelze/

Andrej Babiš: Náhledové foto Andrej Babiš: Náhledové foto Jiří Vítek https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Babi%C5%A1.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.