Kolaps kryptoměn: Podle investičního manažera zřejmě realita

01_bitcoin

Jedna velká skupina lidí neustále tvrdí, že se vyplatí nakupovat bitcoin, a to klidně i ve velkém. Cena by podle nich měla růst, a to doslova raketovým způsobem. Naopak druhá skupina zastává názor, že bitcoin je pouze jakousi nafouknutou bublinou, která splaskne, a to brzy. Kde je ovšem pravda? To příliš mnoho lidí vůbec netuší. Když se objeví některý z těchto názorů, vyvolá to značné emoce a debaty stejně jako nyní.   

Jaká je aktuální situace okolo bitcoinu?

Po velmi utrápeném roce 2018 se bitcoin opět dokázal vzpamatovat a od roku 2019 jeho hodnota stoupá. Pravda je taková, že i mnozí příznivci této kryptoměny začali pochybovat. Po větším než 80% poklesu ceny se není čemu divit. Šel dolů z 20 000 dolarů až na necelé 4 000 dolarů. Dnes jeho cena přesahuje 10 000 dolarů. Je tedy na vln, které se drží i některé jiné kryptoměny, jako jsou ripple, ethereum a jiné. Pohybovači mluví jinak…

Kolaps kryptoměn?

Podle Petera Mallouka, investičního manažera a prezidenta společnosti Creative Planning zaměřující se na správu rodinného majetku, velmi pravděpodobná záležitost. Mallouk je dlouhodobějším kritikem kryptoměn a říká, že nepřináší majitelům fakticky žádnou hodnotu. Není podle něj žádná šance, že by se některá z nich mohla v budoucnosti zachránit. Zázrakem bude podle něj přežití jedné až dvou z kryptoměn.

Do čeho tedy podle Mallouka investovat?

Ideálně do aktiv přinášející finanční prostředky za to, že je fakticky vlastníte. Optimální jsou podle něj nemovitosti, respektive finanční prostředky plynoucí z pronajímání objektů. Stejně tak se lze dočkat solidních výnosů plynoucích z dluhopisů. Jinak není od věci zaměřit se na společnosti pracující s technologií blockchain. Některé do ní investují masivně. Jmenovat bychom mohli například Ceenture, IBM, Walmart a jiné.

Bitcoin: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.