Kellnerova rodina se dohodla, jak si rozdělí dědictví

právo

Od smrti podnikatele Petra Kellnera uběhla již nějaká doba, řízení o jím zanechané pozůstalosti se však ukončuje až nyní. Rodina dojednala dohodu o dědictví, která byla schválena. Kdo a jak si rozdělí impérium bývalého nejbohatšího Čecha?

Nové podíly v PPF

Nejvíce sledovaná je situace ve společnosti PPF a celé její skupině. Nově bude majoritním akcionářem této společnosti vdova po Petru Kellnerovi Renáta Kellnerová. Oficiálně a definitivně se tak stane nejbohatší Češkou, kdy jí bude náležet 59,358 % akcií. Každé dítě, které po sobě Petr Kellner zanechal bude mít také svůj podíl ve společnosti. Čtyři děti budou mít každé 9,893 %. Výše uvedené podíly jsou výsledkem dohody dědiců o rozdělení pozůstalosti, která nabyla právní moci minulý týden 23. září, kdy ji usnesením schválil příslušný soud. Společnost PPF zanechal po své smrti Petr Kellner bez majoritního akcionáře, kdy podnikatel držel 98,93 % ve společnosti PPF Group N.V., která je hlavní společností celého holdingu PPF.

Nová nejbohatší Češka

Již v této chvíli je Renáta Kellnerová nejbohatší českou osobou dle časopisu Forbes, který tento žebříček každoročně sestavuje. Do této doby totiž vystupovala jak správkyně dědictví, jehož hodnota představovala 375 miliard korun. Nyní je však tato skutečnost oficiální.

Nová vize vedení

Společnost PPF oznámila změny ve společnické struktuře na svých webových stránkách, a to v situaci, kdy hledá novou vizi pro vedení. Společnost se totiž musí popasovat s novými výzvami, jako bylo například s ukončením působení v Rusku a opuštěním některých asijských trhů. Tyto země by měly být nahrazeny západní Evropou a Spojenými státy Americkými. Všichni noví společníci společnosti se dohodli, že ve vztahu k médiím a veřejnosti bude tyto zastupovat majoritní akcionářka Renáta Kellnerová. Změny by se však neměly promítnout do organizační struktury ani do způsobu řízení skupiny.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-kellnerova-je-oficialne-nejbohatsi-dedicove-si-rozdelili-skupinu-ppf-215481, https://www.penize.cz/ekonomika/436950-kellneruv-podil-v-ppf-si-rozdelila-rodina-dohoda-o-dedictvi-schvalena

Náhledové foto – Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.