Když neznám původ fotky, tak ji zveřejním. Trapná kompromitující akce Vondráčka

Radek Vondráček

Sdílení fotografie generála Pavla a dvou mužů majících oblečená trička s Putinem bylo přinejmenším nemorální a trapné. Bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček si takto zřejmě nepřipadal, nicméně v jeho případě se nelze čemu divit. Nakonec se samozřejmě ukázalo, že se jednalo o fotomontáž a fotografii ze svého twitterového účtu politik s omluvou smazal. Na akci se ale jen tak nezapomene a v některých lidech mohla vyvolat pochybnosti. Někdo prostě s předvolební špínou začít musel.

Když to nepovažuji za fejk, tak to zveřejním

Naprosto šílené a iracionální myšlení. Takže v podstatě mohu najít fotografii, ve které se bude někdo objímat s Putinem, a to třeba klidně i Vondráček, a zveřejním ji. Nepředstavitelné. Každý soudný člověk si přece původ fotografie ověří a až následně ji poté publikuje. Takto by to mohlo dělat v podstatě každý a na internetu by se objevilo ještě více nepravdivých snímků než doposud. A že jich je hodně.

Ruská loutka?

I takto byl Vondráček označován v mnohých periodicích v roce 2018, když podnikl svou nechvalně známou cestu do Ruska. Program cesty není doposud znám a novináře s sebou Vondráček také nevzal, případně nic do médií neříkal. Zvláštní. Uvádělo se, že Vondráček chtěl, aby naši zákonodárci navázali užší vztahy s pány, kteří sedí v Dumě. Větší počet komunikačních kanálů s těmito lidmi by nám bezesporu ještě scházel.

Lidé ze sankčního seznamu se Vondráčkovi zřejmě nepříčili

Tak nějak. Setkat se údajně měl s předsedou Dumy Vjačeslavem Volodinem i předsedkyní Rady federace Valentinou Matvijenko. Jen pro zajímavost je třeba podotknout, že s předními představiteli Ruska se setkal snad jen prezident Miloš Zeman, který také svůj postoj vůči Rusku přehodnotil. Tak jako tak je třeba říct, že nejhorší je, když člověk, který jedná s teroristickou zemí, křivě obviňuje druhé třeba pomocí fejkové fotografie.

Zdroje info:

https://denikn.cz/minuta/1018975/?ref=mwat

https://plus.rozhlas.cz/vondracek-se-stal-jen-ruskou-loutkou-bavme-se-s-nimi-ale-na-urovni-zlobi-se-7648834

https://www.respekt.cz/politika/respekt-vondracek-se-v-rusku-setkani-s-politiky-ze-sankcniho-seznamu

Radek Vondráček: Náhledové foto autor Sejm RP https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Radek_Vondráček.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.