Katastrofa se nekoná, lidé na hospody nezanevřeli

hospoda

I přes veškeré zdražování a navyšování cen energií, potravin či bydlení si lidé dopřávají života plnými doušky v mnoha hospodách. Někteří se vůbec neomezují a jak se zdá, v Praze praskají hospody ve večerních hodinách ve švech. Přilehlé kavárny jsou také plné lidé, stěží jen tu a tam najdete jedno místo k sezení. Ceny piva, které se vyšplhaly na téměř 50 Kč za jedno pivo neodradí ani studenty vysokých škol, kteří rádi a často utužují své dobré kamarádské vztahy právě na těchto místech.

Zájem o pivo i v centru Prahy

V Praze ani v dalších velkých městech není rozhodně pusto. Ba právě naopak. I v malebném centru Prahy popíjí lidé své pivo, ani poblíž Staroměstského náměstí není až takový problém sehnat pivo za pouhých 42 Kč. Mnohé kavárny potom lákají studenty a další návštěvníky stejně tak.

Velmi časté a oblíbené jsou návštěvy hospod a restaurací, které jsou spojeny s kulturními akcemi všeho druhu. Kulturní zážitky nabudí dobrou náladu u lidí, kteří jsou potom díky zábavě ochotni zdržet se v podniku déle. Ani hudební kluby tak v současné době rozhodně nestrádají.

bar

Foto: Pixabay

Města v zájmu vedou

Lidé utrácejí především ve velkých městech, v době předvánočního času o to více. Nutno ale podotknout, že lidé do jisté míry zanevřeli na návštěvy divadel, baletů, muzikálů, kin a dalších podobných kulturních zařízení.

To ale nelze kompletně svalovat na ekonomickou krizi. Dlouhá doba epidemie covidu zkrátka naučila žít lidi tak trochu jiným stylem života, který se jim v době dnešní drahoty v některých ohledech vlastně hodí. Plné hospody ale rozhodně předkládají jiný obrázek, než jaký nám některá média zkouší naservírovat, tj. prakticky spálenou zemi, kde většina lidí nemá ani na základní potřeby. Ekonomickou situaci nelze podceňovat a zastírat, že na určitou část lidí negativně dopadá, současně ale není na místě mluvit o apokalypse.

Zdroje informací: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-pivo-za-40-musite-vedet-kam-jit-cesi-si-v-krizi-hospody-neodpustili-220021

https://www.radiozet.cz/podcast/mojmir-hampl-porad-se-bavime-o-krizi-ale-hospody-jsou-plne-v-zasade-mluvime-o-strachu

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.