Kdy na náš čekají předvánoční a silvestrovské slevy

Vánoce a oslavy příchodu nového roku jsou událostmi, kvůli kterým lidé neváhají utratit hodně peněz. Závratné investice vyžadují zejména dárky pro nejbližší členy rodiny, ale samozřejmě také potraviny či alkoholické nápoje. I v tomto náročném a hektickém období však můžete výrazně ušetřit, když si budete hlídat slevové akce. Která data vás rozhodně nesmí uniknout? To se dozvíte v následujících řádcích.

Rum na vánoční cukroví seženete levněji

Mnoho druhů vánočního cukroví vyžaduje přítomnost pár kapek rumu. Někdy dokonce i více, pokud máte alkohol v oblibě. Jestli necháte nákup této tradiční lihoviny na poslední chvíli, může se vám pečení výrazně prodražit. S blížícím se koncem toho totiž jeho cena rapidně roste. Kdy je tedy výhodné navštívit velké obchodní řetězce? Podle odborníků na vývoj tržních cen se vyplatí nakupovat už v listopadu nebo nejpozději začátkem prosince. Ušetřit tak můžete až 38 %, což na stavu peněženky jednoznačně pocítíte.

Děti milují sladkosti, nakupte proto do zásoby za nižší cenu

K Vánocům neodmyslitelně patří jak domácí cukroví, tak sladkosti z obchodů. V jakém termínu jsou pro vás připraveny za nejnižší cenu? Ušetříte zpravidla těsně před Mikulášem, kdy se obchodníci pokoušejí zbavit posledních kusů čokoládových postaviček, perníků a dalších výrobků s danou tématikou. V tomto případě můžete klidně zaplatit jen 60 % původní ceny. A to se rozhodně vyplatí.

Pivo a další alkoholické nápoje nemusí vyjít příliš draho

Vánoční svátky a hlavně následný Silvestr vyžaduje nemalé množství alkoholu, který popíjíte se svými přáteli nebo rodinou. Jsme národem vášnivých pivařů, takže ani tento zlatavý mok by vám ve výbavě neměl chybět. Ačkoli speciální edice piv budou letos podstatně dražší než v letech předešlých, jako vždy se po nich v obchodech jen zapráší. Proto se k nákup uchylte už na začátku prosince, jinak na vás v regálech nic nezbude.

Nefalšované slevy na alkoholické nápoje přicházejí až v období mezi Vánocemi a Silvestrem. Nevyplatí se vám tedy dělat předběžné zásoby, ale spíše si ušetřit nějakou tu korunu na později. Slevy na alkohol se ve zmíněném čase pohybují mezi dvaceti až třiceti procenty. S ohledem na běžnou prodejní cenu je to více než slušné, nemyslíte?

Ani maso není potřeba kupovat za plno cenu

Co by to bylo za svátky bez pořádného vánočního kapra s bramborovým salátem. Pravda, někteří lidé rybímu masu příliš neholdují a proto místo něj nakoupí kuřecí nebo vepřové řízky. Ve všech případech ovšem musíte počítat s tím, že vás návštěva obchodu bude něco stát. U kapra se žádné výrazné zdražení oproti letům předešlým nečeká, naopak řízky budou bezprostředně před Vánoci hodně „mastné“. Nakupte je proto s předstihem několika týdnu a maso strčte do mrazáku. Tam vám vydrží až do kýženého data štědrovečerní hostiny.

David Břach

Rád se s Vámi podělím o své poznatky ze světa financí.