Kdo jsou vítězové Obchodníka roku

Obchod

Vyhlašoval se titul Mastercard Obchodník roku 2021. Kdo v tomto ročníku nejvíce zabodoval? Je mezi vítězi obchod, který je váš oblíbený a využíváte jeho služeb? Na to se dnes společně podíváme. Pojďme si tedy představit jednotlivé kategorie.

Absolutní vítěz soutěže

Absolutním vítězem soutěže Mastercard Obchodník roku 2021 se staly následující obchodníci. Na prvním místě se umístila síť lékáren Dr. Max. Druhé místo v kategorii absolutní vítěz obsadila IKEA a na třetím místě je DM Drogerie Markt. Absolutní vítěz je ten obchodník, který se v rámci průzkumu dosáhne nejvyššího celkového skóre napříč všemi kategoriemi.

Nejlepší obchodníci s potravinami

Mezi potravinovými řetězci a prodejnami vévodí na prvním místě supermarket Lidl. Na druhém místě pak nalezneme Kaufland a třetí místo patří obchodníkovi Rohlik.cz. Lidl slavil úspěch zejména díky zapamatovatelnosti, spontánně jej totiž uvedlo 58 % respondentů. Tito jsou pak také velmi loajální.

Drogerie a parfémy

Mezi nejlepší obchodníky s drogerií a parfumerií patří v tomto pořadí DM Drogerie Markt, Teta drogerie a Rosssman. Zákazníci DM jsou pak také zákazníky s nejvyšší mírou loajality v této kategorii.

Oblečení

Podíváme-li se na obchodníky s oblečením, na prvním místě nalezneme Bonprix. Druhé je pak Pepco a třetí H&M. První z nich, tedy Bonprix, je pak velkým skokanem. Oproti minulému ročníku se totiž posunulo směrem vzhůru o 15 příček.

Obuv

Mezi obuvníky se na prvním místě umístil Deichmann, dále Rieker a na bronzové příčce řetězec CCC. Deichmann letos obhájil zlato z minulého roku.

Sportovní potřeby

Podíváme-li se na první tři příčky v kategorii sportu, pak zde nalezneme Decathlon, Sportisimo a Adidas. Decathlon je také obchodníkem s nejvyšší mírou loajálních zákazníků v této kategorii. Na prvních dvou místech je stejná situace jako minulý rok, na třetí místo se pak dostal Adidas, když sesadil Nike.

Zdroj: https://www.penize.cz/nakupy/432325-kdo-je-obchodnik-roku-projdete-si-vysledky-souteze
Náhledové

 

 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.