Copywriter

Každý není copywriter, ale většina lidí si to myslí

Vydělávat peníze na internetu se dnes stalo jakýmsi fenoménem. A není se čemu divit! Vždyť, kdo by nechtěl získat finance z pohodlí domova, rychle a pohodně? Asi každý. Alternativ výdělku je pochopitelně hned několik. My se konkrétně zaměříme na copywriting. Právě tato oblast je vcelku hojně diskutovaná v mnohých médiích. Jde fakticky o psaní textů na zakázku. Jak si tedy takovýmto způsobem vydělávat peníze?

Co jste měli z češtiny?

Na vaší známce z českého jazyka (ne)záleží. Snad jedině takto podivně lze odpovědět. Přesto se většinou dobrými copywritery stávají lidé, již měli na základní škole, potažmo i na střední z češtiny solidní známky. Jen o gramatice ale psaní článků a textování webů na internetu rozhodně není! Velmi důležité je čtenáře zaujmout a psát texty, které mají onu hlavu i patu. Čtenář si musí zkrátka odnést alespoň jednu informaci. V našem případě se jedná o třeba o naznačený fakt, že copywriting není pro každého!

Zkuste si napsat jednu normostranu

Není nic jednoduššího. Prostě se pusťte do psaní. Sepište si jednu normostranu textu na nějaké téma a nechte si ji zkontrolovat někým z oboru, ideálně zkušeným copywriterem. Ano, stránka bude napsaná zdarma, ale vy budete mít zase povědomí o tom, jestli na to máte. V případě několika hrubek, chyb v interpunkci a minimální nápaditosti textu je třeba hledat jinou formu výdělku!

Máte pocit, že vám to jde?

Pokud ano, zkuste své texty zpeněžit, případně napsat něco na zakázku. Učinit tak můžete několika způsoby. Můžete si založit job na Stovkomatu, což je portál nabídky nejrůznějších mikrojobů. Prolistujte si poptávky na Webtrhu či Webdealu. Jistě tady narazíte na některé, jež vás zaujmou. Není problém zkusit vzít i zakázku, kde pro vás nebudou odměnou peníze, ale reference. To by vám mělo do začátku stačit. Později nějaký job přijde.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *