Každé ráno potkám na silnici dementního závodníka. Policie málo měří na rovinkách silnic 2. třídy

Policie

Znáte to, klasická cesta ráno do práce. Ač jedete třeba pouze několik málo kilometrů podobně jako já, nejspíše potkáte dementního závodníka, který prostě a jednoduše někam spěchá. Předjede vás na kratičké rovince na silnici druhé třídy a vy si v duchu řeknete, že byste mu i přáli, aby tu svou nablýskanou káru někde uklidil do příkopu. Bohužel. Takoví řidiči mají většinou štěstí a vyhne se jim obloukem i pokuta. Proč? Důvodů by se našlo asi více.

Několik ušetřených vteřin jim za to asi stojí

Se svou minimální inteligencí bohužel nedokážou pochopit, že jejich jízda je nebezpečná. Sotva se člověk trochu rozjede při výjezdu z obce a už ho předjíždí klidně i stodesítkou či stodvacítkou v hodině. Proč? Kvůli tomu, aby ušetřili pár vteřin. Po vjezdu do obce je člověk stejně skoro dojede. Neskutečné. Takovýmto řidičům by se měly brát papíry na místě, nicméně asi se tak nikdy nestane.

Na takovýchto místech se neměří

Bohužel. Neví, zdali se policisté bojí toho, že by byli spatřeni, nebo toho, že by jim to dalo příliš moc práce. Člověk to prostě nechápe. Často se s radary setkáváme pouze na výjezdech z obcí, kde se má dodržovat padesátka. Je až neskutečné, jak je náš systém bezzubý. Potom se nemůžeme divit tomu, že řidiči jezdí tak, jak jezdí.

Pokuty se sice zvyšují, ale to nestačí

Překročení rychlosti o 10 km/h mimo obec se trestá odebráním 2 bodů a pokutou od 2000 do 5000 korun. Pokud překročíte rychlost o 30 km/h a více, pak vás čeká ztráta 4 bodů a pokuta od 4 do 10 000 korun. Výše pokut jsou směšné, nicméně body se člověku jen tak nevrátí. Kdyby skutečně policisté kontrolovali řidiče na podobných místech, kterých na 15 kilometrech z práce domů může najít hned několik, na silnicích by bylo jinak, líp.

Zdroje info: Autor, https://www.cebia.cz/pruvodce/bodovy-system-a-pokuty

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.