Karel Havlíček jako bojovník proti kokainu: Odmítá situaci bagatelizovat

Karel Havlíček

Bývalý dvojministr Babišovy vlády a současný místopředseda hnutí ANO se naprosto jasně na sociálních sítích vymezil vůči užívání kokainu v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. Ano, Mirek Dušín prostě vždycky jasně ukázal, jaký je charakter a že něco nekalého dělají nejspíše ostatní. Karel Havlíček se ostře ohradil a věnoval tomu celý příspěvek na sociální síti. Co tím chtěl říct, že on to nebyl, nebo že by se to mělo pořádně vyšetřit?

Kdo tento problém bagatelizuje?

Těžko říct, Karel Havlíček určitě ne. Ten fakt, že se ve Sněmovně šňupe kokain, bagatelizovat určitě nehodlá. Pokud by se jednalo o některého poslanců, šlo by o megaprůšvih a ostudu. Tak to bych si sám určitě nedomyslel. Průšvih by to byl u každého člověka, ze zaměstnaní by letěl. Uvidíme, kdo poletí ze Sněmovny. Havlíček také píše o tom, že pytlík koksu zapomene ve Sněmovně někdo těžko. Jasně, asi ho nikdo nezapomněl, prostě mu mohl vypadnout z kapsy.

Bojovník proti uživatelům kokainu

Až se objeví droga ve Sněmovně, najednou se o ní píše a Karel Havlíček chce rozhodně případ řešit. To jsem zvědavý, jak se o to zasadí a jaké budou výsledky vyšetřování. Pokud tedy nějaké bude. Fakt, že se incident rok a půl tajil, je na pováženou. Ochranná služba si vše nechala pro sebe, jelikož nedošlo k žádnému ohrožení a nebezpečí. Takže vlastně budeme věci tajit.

Havlíček dostává od uživatelů na frak

Poslanec to nejspíše myslel dobře, nicméně jeho příspěvek vyzněl tak, že hlavně on by se chtěl zasadit o to, aby se situace již nemohla opakovat a uživatelé se mu spíše vysmívají. Podle některých mluví, jako by byl nastřelený. Jiní uživatelé píšou o potrefených husách. Lidé píšou také to, že ve Sněmovně fetují všichni. No, názorů se našlo několik. Tak snad se pan Havlíček bude podílet na tom, aby se všechno třeba zdárně vyšetřilo.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-ve-snemovne-se-snupal-kokain-ochranka-nasla-drogu-na-panske-toalete-252720

Karel Havlíček: Náhledové foto Karel Havlíček/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.