Kam investovat milion korun

koruna

Představte si hypotetický scénář. Zdědil jste jeden milión českých korun. Jste teda milionář. Co s těmi penězi udělat? To, co by ještě před pár lety byl pro mnohé Čechy nedosažitelný sen, je dnes téměř rutina. Milionářem už je skoro každý a mít jeden milion korun až zas tak moc neznamená. Všechno je drahé.

Nemovitosti

Co teda s penězi, které jen tak volně leží na účtu? Každého okamžitě napadne – nemovitosti. Co může být lepší investice než investice do nemovitosti? Vždyť nemovitosti letí poslední dobou rapidně nahoru. A všechno nasvědčuje tomu, že tento trend bude pokračovat. Na tom se snad nedá prodělat. No jo, ale milion korun už v dnešní době není dost ani na pořízení jednopokojového bytu. Nekoupíte za to už ani nějaký slušný stavební pozemek. Možná nějakou starou garáž nebo parkovací místo někde na přelidněném sídlišti. Nemovitosti jsou drahé a v takovém případě je jeden milion málo.

Akcie

Nabízí se tedy alternativa investice do cenných papírů. Ale i akciové trhy dosahují cenových maxim, jsou zřejmě přehřáté a existuje možnost, že může nastat nějaká korekce.

Kryptoměny

Jít do krypta? Třeba to vyjde. Ale možná taky ne. Má cenu si kupovat to, co si dnes může koupit každý? Je to varianta, ale takové věci většinou nenesou velký výnos. A v situaci, kdy jsou už i tak předražené hrozí spíš nebezpečí ztráty než zisku.

BitcoinBitcoin: Foto Pixabay

Drahé kovy

Záleží samozřejmě také jako vždy na momentální individuální situaci každého z nás. Jaký mám investiční horizont, jsem mladý investor ochotný jít do rizika nebo chci jen bezpečně zaparkovat své peníze, aby se příliš neznehodnotili? Na dlouhodobé spoření je ve hře pořád ještě zlato. Tady je ale horizont alespoň třicet let.

Hotovost

Zůstává potom tedy ještě jedna možnost. Počkat a nechat peníze ležet i s vědomím toho, že se mohou inflací lehce znehodnotit. Možná je to ale lepší, než za každou cenu kupovat nějakou předraženou hloupost. Ikdyž…

Zdroje info: https://www.finez.cz/blog/jak-investovat/chci-byt-rentierem-kam-investovat-volne-miliony/
https://www.kupnisila.cz/kam-nejlepe-investovat-milion-kc/

Náhledové foto: Pixabay