Japonci budou moci v práci spát ve speciálních boxech

Japonsko

Pro japonskou kulturu jsou požadavky na vysokou pracovní výkonnost typické. Mnohdy to ale znamená, že zaměstnanci pracují na hraně svých možností. Řešení problému se nyní snaží nalézt několik japonských společností připravujících koncept speciálních spacích boxů. Ty mají zaměstnancům umožnit odpočinek přímo v pracovní době a zvýšit tak jejich výkonnost.

Japonsko a pracovní morálka

Japonci jsou dobře známí tím, že jsou workoholici. Mnohé tak nepřekvapí, že během dlouhé pracovní doby cítí přepracování a nutkavou potřebu spánku. Je to pro ně důležité, aby mohli zvládnout i cestu z práce domů. Inemuri, neboli vyhrazené volno na spaní, bude nyní umožněno zaměstnancům, kteří natahují pracovní dobu.

Společnosti Itoky a Koyoju se budou podílet na výrobě boxů, které umožní klidný spánek zaměstnancům. Boxy budou dobře uzavíratelné, a poskytnou tak dostatek soukromí a odpočinku všem přítomným v práci. Zlepšit by se měla i efektivita práce, která se od zaměstnanců očekává. Boxy přitom umožní spánek ve vertikální poloze.

Tokyo

Foto: Pixabay

Box umožní skutečný odpočinek

Na rozdíl od toalety, kde často svůj spánkový deficit Japonci dohánějí, budou mít boxy oporu hlavy, páteře i kolen a nabídnou tak pro odpočinek lepší komfort. Tokijský podnik již začal pracovat na různých detailech i designech, které chce pro svoje boxy na spaní co nejvíce rozpracovat. Tento koncept považuje za nejlepší možnost, jak co nejvíce podpořit kvalitní spánek a zbavit tak zaměstnance extrémní zátěžě.

Nábytkářská firma Itoki hodlá s dodavatelem dřeva Koyoju brzy rozjet byznys na plné oprátky. Zdali se jejich boxy na spaní uplatní ve velkém, ukáže teprve čas.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/v-japonsku-se-pripravuji-spaci-boxy-pro-prepracovane-zamestnance-40403133

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/v-japonsku-se-pripravuji-spaci-boxy-pro-prepracovane-zamestnance.A220716_090832_zahranicni_lre

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.