Kalousek cítí zadostiučinění: Babiš se mu musí omluvit

Miroslav Kalousek

Andrej Babiš se bude muset omluvit Miroslavu Kalouskovi za výroky, které pronesl na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Nařídil to Nejvyšší soud v Brně. Konkrétně se jednalo o výroky, že Miroslav Kalousek zabil lidi cez padáky a rozkrádal ministerstvo obrany. Omluva může proběhnout dvěma způsoby, a to buď projevem přímo v Poslanecké sněmovně, nebo písemně. Tak jako tak Andrej Babiše ještě zaplatí soudní výlohy.

První vlaštovka? Sněmovna není hospoda

Ať už směřuje jakákoli urážka nebo sprosté slovo proti komukoli, v Poslanecké sněmovně by se takto lidé označovat a neměli. V tomto ohledu je rozsudek Nejvyššího soudu v Brně jakýmsi příslibem do budoucnosti, že se v Poslanecké sněmovně bude skutečně jednat a ne zbytečně řečnit, nadávat a dehonestovat ostatní. Uvidíme, s jakou Andrej Babiš dorazí. Kalousek se obává, že by se mohl domáhat oné omluvy exekučně.

Babiš rozhodnutí respektuje, má to ovšem svá ale

Je to tak, dle jeho slov slyšel v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky již hodně urážek a obvinění. Dělá tudíž chybu, že nikoho nežaluje. Andrej Babiše je v tomto ohledu nejspíše skutečně velmi mírumilovný. Sám řekl, že si není jistý, zdali by vůbec soud rozhodl v jeho prospěch. Co tím chtěl říct? Že by podle něj nebyly soudy rovné a kompetentní? Mimo jiné ještě Babiš tehdy označil Kalouska za zloděje zlodějského a ožralu.

Závažná obvinění, jež nelze bagatelizovat

Asi tak. Navíc Andrej Babiše Miroslavu Kalouskovi tykal. Omluva je podle Nejvyššího soudu odpovídající a měla by být realizována. Jde o zásah do osobnosti Miroslava Kalouska. Ať už je rozsudek pro jednotlivé aktéry spravedlivý, nebo nikoli, v každém případě by mohl být jakousi první vlaštovkou, která vymýtí z Poslanecké sněmovny urážky, obviňování dekonstruktivní jednání.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/andrej-babis-kalousek-nejvyssi-soud-kauza-dovolani.A230915_084605_domaci_prch

Miroslav Kalousek: Náhledové foto Miroslava Kalousek/ Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.