Apple: Vypadá to na prokleté září, jaké potíže přišly?

apple 12

V rozmezí jednoho měsíce prožila a prožívá společnost Apple krušné časy. Nejdříve přišla s výsledky třetího čtvrtletí, kde nijak moc neexcelovala. Prodej iPhonů příliš moc netáhl, MacBooky sice zvýšily svůj odbyt, ale pořád to není mohutné číslo. Tržby firmě zaručily streamovací služby. Už kdysi se ale Apple potýkal s problémy prodat chytré telefony iPhone. Nový model ale vše zachránil, čeká stejný osud i nejnovější model iPhone 15?

Potíže z Asie se přesunuly do Evropy

Ještě před pár dny byly akcie Apple na svém normálu. Stačilo ale pár hodin po vyhlášení zákazu čínské vlády, ohledně používání chytrých telefonů Apple iPhone ve státní sféře. Tržní hodnota klesla během dvou dnů o 200 miliard dolarů. V posledních dnech vyšlo najevo, že Francie podezírá společnost z toho, že její model iPhone 12 je životu nebezpečný. Podle nich zařízení vyzařuje příliš silné elektromagnetické vlny. Zájem o přezkoumání má Francie a Belgie. Společnost se vůči tomuto nařknutí ohradila.

Stáhne společnost z prodeje iPhone 12?

Zákaz vydala francouzská Národní agentura pro rádiové frekvence (ANFR). Ta zjistila, že dlouhodobé používání tohoto telefonu může mít nežádoucí účinky na lidský organismus. Zároveň vyzívá Apple, aby závadu co nejdříve opravil. Pokud tak neučiní, tak budou tyto modely staženy z prodeje. Společnost ale toto obvinění popírá a ohrazuje se certifikátem, že je zařízení bezpečné.

Nicméně toto zjištění vyburcovalo další představitelé některých států, aby začalo jednat. Například Belgie hodlá překontrolovat všechny modely telefonů od Apple, aby mohli zjistit bezpečnost používání zařízení. Ne všechny země mají stejný názor. Například Nizozemsko popírá toto obvinění. Podle samotné ANFR by prý stačil pouze softwarovou aktualizaci.

iPhone 12 nadále k dostání

Ačkoliv tento model už sotva pořídíte od Apple, tak na něj bez problémů narazíte v obchodě. Cena za nový iPhone 12 se pohybuje okolo 14 000 Kč. Prodej chytrých telefonů iPhone je pro společnost klíčová, tvoří totiž necelou polovinu tržeb. Apple ale nelení, a nedávno ukázal nejnovější řadu iPhone 15. Jak se celá situace bude vyvíjet? Myslíte si, že je opravdu iPhone 12, a nejen tento model, škodlivý pro lidské zdraví?

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-mobil-zakaz-ve-francii-byl-jen-zacatek-zdravotni-rizika-u-iphonu-12-resi-nemecko-i-belgie-40443710https://www.e15.cz/iphone-12-zakaz-zareni-francie

Náhledové foto: Pixabay