Petr Fiala na sociálních sítích: Jsem přesvědčen, že děláme správná opatření a že krizemi procházíme dobře

Petr Fiala

Premiér Petr Fiala je bezesporu v mnohých věcech optimista. Logicky si chválí kroky vlády a to, jakým způsobem proplováme krizemi. Těch je bezesporu poměrně hodně, ač bychom je mohli bez problémů sloučit do jedné velké. Samozřejmě chce uchlácholit veřejnost. Ta se ale jen tak nenechá. Ostatně komentáře k jeho příspěvkům na sociálních sítích hovoří podobně jako různé články v médiích. Podobně hovoří i předvolební průzkumu s rekordními zisky voličů opozičního hnutí ANO. V mnohých věcech už bohužel premiér nepůsobí už zrovna dvakrát důvěryhodně.

Nezvýšíme daně

Předvolební hesla, která se nesla v duchu zachování stejného daňového zatížení obyvatel, jsou tak nějak pošlapána a změněna. Nyní se premiér kaje, že některé daně se zvýšit skutečně musely. Radost z úpravy některých daní nemá. U daně z nemovitostí hovořil o tom, že byly skutečně extrémně nízké ve srovnání s jinými zeměmi. To má sice pravdu, nicméně zvyšování daně nekoresponduje s tím, co slíbil před volbami, a diskredituje to jeho samotného i vládu. Onomu tristnímu dojmu nepřidá ani fakt, že svá tvrzení zakrývá tím, že vláda jiné sliby dodržuje.

Zastavíme Green Deal

Nic takového se neděje. Green Deal se nejspíše podporoval už za minulé vlády a nyní je situace totožná. Střílíme se do nohy podobně jako celá Evropa. Za obnovitelné zdroje budeme navíc platit finanční prostředky navíc. Neslýchané, tristní. Proč? Jaký je důvod? Energie budou zdražovat a premiér hovoří o tom, že většina domácností se nedostane nad strop, který tady byl v minulosti stanoven státem. Mnohé ale budou platit, a to nemalé prostředky. O podnicích bude prý premiér ještě jednat. Měl by si pospíšit, protože právě firmy jsou hnacím motorem ekonomiky.

Premiér si váží ministra Válka

Tak proč za něj jednal a slíbil zdravotníkům finanční prostředky a další věci on? Vždyť to mohl udělat pan ministr. Takto se podle mého názoru podkopává autorita druhých. Pan premiér pak hovořil o tom, že si ministra Válka váží! Nejde o nic, co by ho podle premiéra mohlo oslabit. Zvláštní. Nedůvěryhodné.

26. prosince si poslechneme projev premiéra

Naplánován je přesně na tento den, jelikož v tradičním novoročním termínu vystoupí prezident Pavel. Snad tedy uslyšíme i něco jiného než chlácholení a sliby.

Zdroje info: Autor, Sociální síť X, https://www.denik.cz/z_domova/petr-fiala-petr-pavel-projev-novy-rok-20231205.html, https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2449731

 Premiér Petr Fiala: Náhledové foto Úřad vlády České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.