Jsou výlepy plakátů efektivní metodou outdoor reklamy i dnes?

Jsou všude kolem nás, ale málokdy si jich všimneme na tolik, abychom se u nich na chvíli zastavili. Natož, abychom si opsali kontaktní údaje či informace na nich uvedené. Řeč je samozřejmě o reklamních plakátech, které se lepí snad na všechny možné druhy venkovních ploch. Polepené jsou nejen zdi a reklamní sloupy, ale také výlohy, ploty a další místa. Nabízí se však otázka, nakolik je vylepování plakátů výhodné v době, kdy prim přebírají jiné reklamní formáty… V praxi vždy záleží na několika základních kritériích.

Pod pojmem moderní outdoor reklama si většina lidí představí spíše billboardy u cest, velké reklamní plachty či polepené autobusy. Ale plakáty? Nepatří již do muzea marketingu? Důmyslně navržený plakát má samozřejmě šanci uspět i dnes. Počítejte však s tím, že to nebudete mít snadné. Lidé jsou vůči této formě reklamy do značné míry imunní a nezbývá, než je ohromit něčím, co se jen tak nevidí.

Problém je v tom, že plakáty nejsou tak nápadité jako kdysi. Jsou nudné a lidé je spíše nevnímají, než aby jim věnovali pozornost. Podívejte se proto na své plakáty očima potenciálního zákazníka – zaujalo by vás sdělení natolik, abyste vytočili telefonní číslo nebo se podívali na uvedené webové stránky? Nezáživné texty a nicneříkající reklamní hesla zkrátka nepřináší užitek. epenize.eu_taproservis_cz_01

Alfou a omegou je jedinečný design. A taky úderný text. Kombinace vhodně zvoleného grafického kabátku, perfektní typografie a vytříbeného copywritingu znamená téměř stoprocentní úspěch. Proto neváhejte kontaktovat profesionály a nesnažte se ušetřit tím, že si plakát navrhnete sami, ačkoliv v tomto směru nemáte žádné zkušenosti.

Dalším předpokladem je výběr toho správného místa. Výlepy plakátů musí probíhat tam, kde se pohybuje vaše cílová skupina. Jinak vám budou originální motiv a úderný slogan na nic. Pokud tato doporučení dodržíte, měla by se vám investice do plakátové kampaně vrátit.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.