Jsou situace, kdy má půjčka smysl

Zlaté pravidlo říká, že nejlepší půjčka je žádná půjčka. Ale co když se dostanete do zdánlivě neřešitelné situace, ze které není jiné východisko? V životě se může stát cokoliv a někdy je vhodně zvolená půjčka nejlepší možné řešení.

Nejednejte zbrkle

Než po půjčce sáhnete, vše důkladně promyslete a zodpovězte si na otázku, zda peníze skutečně potřebujete ihned a nemůžete počkat, až našetříte z vlastního příjmu. Pokud je vaše odpověď „ano“, spočítejte si, jestli vám nebude dělat problém úhrada dluhu. Nebankovní půjčka vám musí pomoct a nikoliv přitížit.

Zároveň se zamyslete nad typem půjčky, dobou splatnosti a výší splatné částky. Snažte se o porovnání všech konkurenčních nabídek a vyberte si takovou, která je pro vaše účely nejvýhodnější. Potrvá to déle, ale ušetříte si spoustu případných starostí.

 ViaSMS

Potřebujete menší částku do výplaty?

Jaká půjčka je nejlepší pro někoho, kdo má dostatečně vysoký příjem, ale čas od času musí nakoupit více, než umožňuje rozpočet? Pokud si jste jistí, že částku bez problémů uhradíte v poměrně krátkém čase, bude se vám hodit kreditní karta. Díky bezúročnému období můžete získat půjčku ve výši několika tisíc korun zcela zdarma.

Kreditní karta je ideální pro každého, kdo nedostatek financí řeší pravidelně, ale nemá problém s úhradou dluhu v rámci bezúročného období. Pro jednorázové zalepení díry v rozpočtu (např. oprava automobilu) jsou vhodnější rychlé půjčky před výplatou.

epenize.eu_viasms_cz_02

Půjčku pouze od ověřené společnosti

Ačkoliv je nebankovní trh pod dohledem ČNB a půjčky mohou poskytovat pouze subjekty, které splňují přísné podmínky, dejte si při výběru půjčky pozor a zaměřte se na ověřené firmy. Charakteristickým znakem těch opravdu solidních může být i členství v některé z veřejných sdružení jako APNÚ. A nezapomeňte si před podpisem důkladně přečíst všechny body ve smlouvě.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *