Uber

Jak funguje služba Uber a na co pozor

Velký trend těchto dní. Služba Uber. Jde o obdobu taxíku. Registrovaní řidiči jezdí, a pokud si je někdo zavolá, za poplatek je svezou. Tento postup se nazývá sdílená ekonomika. V čem jsou jeho výhody? Jak vše funguje. A je to jen spolujízda nebo již taxi služba? Přečtěte si více.

Princip fungovaní Uberu.

Samotná firma popisuje Uber jako technologickou platformu, která spojuje řidiče s cestujícími prostřednictvím mobilní aplikace. Aplikace je dostupná pro Android i iOS. Uber funguje ve velkých městech v České republice. Nejhustější sítě mají pak Uber Praha a Uber Brno. Zadáte tedy požadavek na odvoz přes onu aplikaci, ta vás spojí s řidičem, který je teď v okolí. Poté již služba připomíná běžný taxík. Tedy hlásíte lokalitu, jedete a samozřejmě platíte. Při spojení s řidičem vám řidič sdělí registrační značku, jméno a typ vozidla pro lepší orientaci při jeho příjezdu. Platba pak probíhá na základě automatického výpočtu ceny přes aplikaci. Provádět ji lze způsobem nastaveným v mobilu. Tedy například přes kartu nebo v hotovosti. Po jízdě řidiče můžete i ohodnotit.

Jak se stát řidičem?

Postup registrace je snadný jak pro zákazníky, tak pro budoucí řidiče. Jak se jím stát? První se tedy registrujete online. Dále nahrajete dokumenty, jako například řidičský a technický průkaz a také doklady o pojištění vozidla. Přirozeně jsou zde zadávány i osobní údaje nezbytné pro registraci a poté si stáhnete aplikaci a poté co jste schválen, stáváte se řidičem a řídíte se dle aplikace. Výhody tu jsou! Například je zde možnost financovat své auto. Tato práce vám dává tuto možnost. Také přináší flexibilitu času a pracovní doby, jelikož jezdíte, jak chcete.

Online služba nebo regulérní taxík?

Ano, pokud vás napadá to, že se tato služba nápadně podobá taxi službě, máte pravdu. Princip je velmi podobný, i když je poněkud modifikovaný mobilním rozhraním. Jeden rozdíl tu však je. Řidič Uberu nemusí například skládat místopisné zkoušky daného města a další náležitosti správného taxikáře. V tom je největší problém, který již eskaloval například v Brně, kde byl Uber zakázán. Již teď se mluví někdy o zákazu, někdy o regulaci této služby.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *