Jsou půjčky dobrou volbou?

Nebankovní půjčka

Češi se k vyhledávání a pořizování půjček staví úplně jinak než před lety. Do současnosti o ní uvažovalo spousta lidí. Nehledě na to, že zhruba každý čtvrtý už nemá jiné východisko. Ti, co už jsou momentálně zadlužení, dohánějí zvýšené výdaje za energie nebo za dražší potraviny. Jak mají tedy jinak pokrýt své nejnutnější potřeby?

Zadlužování lidí pokračuje

Online půjčkyOnline půjčky jsou lákavé a mnohdy slibují to, co dodržet nemohou. Velké i malé domácnosti mají určité výdaje, které prostě osekat nejdou. A když si k tomu vezmeme, že zaměstnancům se osekávají výplaty a zaměstnavatelé odmítají navyšovat platy, pak tu máme problém. Lidé se sice odmítají zadlužovat, ale co jiného mají dělat? V listopadu bylo podle průzkumu minimálně 1500 Čechů, kteří se museli zadlužit, aby měli na nejnutnější potřeby. Kam toto povede?

Roční vyúčtování za plyn je už naštěstí za námi, ale stále je tu před námi nejistá budoucnost ohledně poplatků za vodu, elektřinu a na novou sezónu i plyn. Mnohým se teď budou rušit smlouvy s fixačními cenami a uvidíme, kolik lidí si půjde znovu půjčovat. Stát takto akorát dobrovolně ožebračuje lidi, na kterých stojí.

K čemu je srovnávání půjček?

Porovnat půjčkyPorovnat půjčky by si měl každý, kdo uvažuje o tom, že si ji zřídí. Nepůjčujete si přeci každý den a nejde ani o malé částky, že? Srovnání si udělejte, abyste si zjistili, jaké podmínky na vás čekají a co můžete očekávat. Také si předem dobře rozmyslete, zda jste schopni ji splácet. Můžete se domluvit na splátkovém kalendáři a tak dále.

Různé analýzy dlouhodobě poukazují na to, že lidé v České republice velmi citlivě vnímají cenové parametry jako jsou úrok, poplatky, RPSNRPSN, celková výše, kterou musí zaplatit a výše splátky. Existuje ani ne pětina lidí, kteří jsou schopni splácet, pak je tu mnohem méně lidí, kteří si nejsou úplně jistí. A nakonec tu máme většinu těch, kteří by si ji nikdy nesjednalo, protože by ji nezvládalo.

Zdroje info: pujcka.co, denik.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.