Jmenování nového premiéra: Občané určitě nechtějí čekat

Zeman

Volby už jsou dávno minulostí a rozhodně je nejvyšší čas, aby otěže do svých rukou vzala nová vláda. Tak jako tak by měl být jmenován premiér. Jeho jméno zná už každý. Stát se jím má předseda ODS Petr Fiala. Se samotným aktem jmenování nového premiéra to ale nevypadá nijak výrazně vábně. Současný prezident Zeman si totiž dává opravdu načas.

Až bude zase v Lánech

Přesně na tuto dobu si prezident Zeman naplánoval jmenování nového premiéra do funkce. Že by se jednalo o opravdu nejbližší možný termín, se bohužel nezdá. Tuto skutečnost potvrzuje i lékařské konzilium samotného prezidenta stejně jako exrektor Univerzity Karlovy Zima. Do Lán by měl být propuštěn v řádu týdnů, či dokonce měsíců. Občané si tedy na nového premiéra počkají.

Bezvládí uprostřed krize

I takto je možné situaci častovat. Jak sněmovna, tak i senát se totiž rozhodly počkat. Chyba je ta, že aktuálně stoupají čísla nově nakažených, takže pandemie je opět na vzestupu. Nacházíme se mimo jiné také v době raketově se zvyšující inflace a zapomenout nelze ani na energetickou krizi. Česká republika tudíž žádné otálení logicky nepotřebuje.

Postoj prezidenta bohužel není překvapivý

Postoj srážející zemi opět ke dnu bohužel u pana prezidenta nijak výrazně nepřekvapuje. Nově politická reprezentace bude nepochybně ještě nějaký ten pátek pasivní. politické vakuum ovšem není nic levného. A důvěra v politiku? I ta, jež doposud nezmizela, se pomalu vytrácí.  

Zdroje info:

https://hlidacipes.org/jan-urban-to-ze-prezident-udrzi-tuzku-nestaci-hradni-klika-bojuje-hlavne-za-sebe/?fbclid=IwAR1mi0iLMa82VEEjXailqXmnTUj9Hcx7_AXc0K78KtyYSlzPY8S2iE0O4T0
https://echo24.cz/a/SKt7V/prezident-zustane-v-uvn-tydny-az-mesice-fialu-jmenuje-rychle-s-ministry-ale-muze-mit-problem?fbclid=IwAR0GrEkdCFcUAEX8qH0htszXYCCjy9h0mx7nBGxR6hyAAE4dpYrM415HEaI

Prezident ČR Miloš Zeman: Náhledové ilustrační foto Úřad vlády ČR 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.