Jednoduché triky pro levnější nákupy v obchodech

nákupy

Ceny jsou vysoké a můžeme to vidět zejména na cenách potravin či jiných běžných výrobků, které nakupujeme neustále. Proto je dobré využít všechny možné triky k levnějším nákupům. Pár jednoduchých zásad si nyní představíme i my. Pojďme tedy na to!

Privátní značky řetězců

Nabízí je každý řetězec, zejména u potravin však bývají často považované za méně kvalitní, a proto se jim někteří lidé vyhýbají. Jde o privátní značky obchodů. Pravdou však je, že jde o běžné výrobky, často i velmi kvalitní. Valná většina obchodů nabízí své potraviny a drogerii. Protože nejde o značkové výrobky, bývají někdy i výrazně levnější, složení je pak často stejné. První rada tedy zní, nebojte se nakupovat privátní značky obchodů.

Vybírejte výhodnější balení

Při nákupech je také důležité přemýšlet nad množstvím. Vybírejte tedy výhodná balení. U každé cenovky řetězce píší také částku, kterou platíte za určitou jednotku, nejčastěji kilogram, litr. Nejvíce se vyplatí kupovat velká balení u věcí, které nakupujete často a pravidelně, a zároveň nepodléhají rychlé zkáze. Ideální je třeba drogerie či trvanlivé potraviny.

TIP: Jak si nakupování usnadnit a být zároveň více eko? Pořiďte si nákupní tašku na kolečkáchnákupní tašku na kolečkách.

Nakupujte po jídle a připravte si seznam

Zní to možná úsměvně, nicméně je dokázáno, že pokud člověk nakupuje nenajezený, tedy hladový, má tendenci dělat větší nákupy a nakupovat věci, které by normálně nekoupil či kupovat nemusel. Stejně tak je dobré sepsat si předem do telefonu či klasicky na papír lístek s potřebnými položkami. Je totiž menší šance, že nakoupíte i to co nechcete, navíc půjdete takzvaně najisto a tak nemusíte narazit na věci, které nepotřebujete.

Slevy před vypršením životnosti

Často bývají v obchodech výrazné slevy na výrobky, kterým se blíží datum spotřeby. Tyto potraviny jsou však stejně bezpečné i chutné jako ostatní. Proto je dobré nakupovat i tyto položky a rychle je poté upotřebit. Zachráníte tím tyto potraviny a zamezíte plýtvání. Navíc na tom ušetříte.

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/radce-penize/735227/jak-usetrit-na-nakupech-6-chytrych-tipu-na-co-myslet-v-obchode.html, https://magazin.recepty.cz/clanky/jak-usetrit-pri-nakupovani-jidla-nechte-deti-doma-neplytvejte-a-vybirejte-chytre-1935.html

Náhledové foto – Pixabay