Jednodenní výlety na vánoční trhy jsou stále populárnější. Ani tam ale nezapomínejte na cestovní pojištění

Vánoční thy

Chystáte se nasát vánoční atmosféru v době adventního času právě v zahraničí? Pak nezapomeňte na pojištění. I když se zdá být sousední Rakousko, Německo i Polsko na dosah ruky, nikdy nevíte, co se vám nebo druhým může na cestě přihodit. Rozbitá výloha, opaření svařákem nebo úraz na náledí vás může stát bez pojištění nemalé peníze. Čechy navíc i v zimě stále více lákají vícedenní zájezdy do vzdálenějších zemí, kam by už vůbec nemělo chybět ani řádné pojištění.

Situace, do které se může dostat každý z nás

Opaření svařeným vínem ani popáleniny z ohnivé show nejsou nikterak výjimečné. Zpravidla v davech lidí dochází často k poranění jako je třeba pošlapání končetin, nebo třeba ke zničení oblečení ze strany podnapilých jedinců. Pojištění samozřejmě nemusí pokrývat jen náklady na ošetření, nýbrž by mělo pokrývat i pojištění odpovědnosti, tedy škody vzniklé na majetku nebo zdraví jiné osoby, které jí způsobíte Určitě se vám vyplatí se takto pojistit i na krátkodobý výlet.

Vánoční trhy

Foto: Pixabay

Odpovědnost za škody způsobené právě na adventních trzích přijde Čechy na majlant. Stačí chvilka nepozornosti a vystavené zboží se může skácet k zemi. Užijte si raději adventní trhy v klidu a v pohodě s cestovním pojištěním, třeba právě online a z pohodlí vašeho domova. Rozbité vánoční ozdoby, či znehodnocená vánoční dekorace vám díky pojištění již nervy nepocuchají.

Kam Češi vyrážejí nejčastěji?

Ze zahraničních adventních trhů v příhraničních městech vede polský Krakov, německé Drážďany nebo rakouská Vídeň či Linec. Proč si neužít nejrůznějších trhů, vůně skořice, svařeného vína, dobrých perníčků, pečených kaštanů, nebo voňavých klobásek?

U většiny Čechů pojištění nechybí při cestách na vícero dní, podceňují je však při jednodenních zahraničních výletech. Pokud pojištění na cestách není řádně sjednané, pojišťovna vám v takovém případě nic neproplatí a na vás potom může být placení obrovských částek.

Zlomeniny z nepozornosti a nedbalosti patří mezi nejčastější úrazy

Dovádění na kluzišti nebo jen namrzlém chodníku vás může přijít i na stovky tisíc korun. Zlomeniny z lehkomyslnosti a neopatrnosti patří statisticky k těm nejfrekventovanějším. Nemáte-li se navíc v tu chvíli jak dopravit domů kvůli komplikovaně zlomené noze domů a nejste k tomu pojištěni, nezbude nic jiného než si i náklady na speciální dopravu zaplatit sami. Pojistěte se proto včas. S cestovním pojištěním máte větší jistotu. Do Drážďan, Mnichova, Berlína nebo Norimberku můžete jet potom s jistotou.

Stát se můžete i obětí trestného činu. Odcizení fotoaparátu, telefonu nebo třeba batůžku v němž vezeme cenné dárky pro svoji rodinu nepotěší nikoho z nás. Cestovní pojištění zkrátka nepodceňujte nikdy, v žádnou chvíli si nemůžete být jistí, zda za vámi nestojí stojan s ozdobami za desítky tisíc.

Zdroje informací: https://moneymag.cz/pojisteni/opareni-svarakem-nebo-rozbita-vyloha-i-na-vanocni-trhy-se-vyplati-pojistit.f9826971

https://www.prozeny.cz/clanek/kam-jet-jak-se-pojistit-na-dovolenou-u-more-zaplatte-si-cestovni-pojisteni-i-pojisteni-storna-88848

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.