Jaromír Nohavica bohužel hraje podle východních not, ač by si kdekdo přál opak

Jaromír Nohavica

Oblíbení umělci představují pro své fanoušky ikony, ke kterým vzhlíží. Není se čemu divit, vždyť něco umí dokazují, a proto se lidem líbí. Typickým příkladem je bezesporu také ostravský bard Jaromír Nohavica. I on svými postoji bezesporu, ač často bezděčně, formuje určitou skupinu lidí. Jasně, fakt, že chodí na Baník, je pro mnohé fanoušky rozhodující. Tímto ale bezesporu ovlivňuje lidi spíše pozitivně. U jeho východní orientace je tomu poněkud jinak. Člověk má ale prostě svůj názor a nelze mu ho brát. To je třeba si uvědomit.

Nová píseň ve východním duchů ukazuje prstem na USA

O tomto faktu nemá smysl nijak výrazně diskutovat. Nohavica zkrátka poukazuje na to, že za nitky západních států tahají Spojené státy americké. Jde fakticky o jakési kopírování názorů různých dezinformátorů, již pochopitelně ze všeho neviní Rusko, ale západní země v čele s USA. Nohavica zkrátka zůstane stejný a nijak se měnit nebude. Pokud si někdo myslel, že ano, je na omylu.

Jak může zpívat Kryla?

Další pozoruhodná otázka. Karel Kryl bytostně nenáviděl hloupost v jakékoli podobě, jež se právě v nejen v souvislosti s Ruskem objevovala. Jeho písně to zcela jasně deklarují. Nohavica, jenž údajně donášel StB, si v klidu tyto protestsongy zpívá dál. Morálka pomalu dosahuje jakéhosi pomyslného dna.   

Ocenění od Zemana i Putina

Aby také ne! Prezident Zeman byl velmi známý svým proruským postojem, který se snaží v posledních dnech poněkud zmírnit. I pochybovačné vysvětlení kauzy Vrbětice jasně hovořilo za své. A samotný masový vrah Putin? Od toho si Nohavica ocenění také rád vzal. A jeho reakce na vraždění na Ukrajině. Žádná. Až tedy nyní, kdy složit song, který obviňuje někoho jiného. Postoj, který se u něj ale dal čekat. Bohužel, a to mám jeho písničky jinak moc rád.

Zdroje info: Autor, https://www.forum24.cz/tragedie-jmenem-nohavica-udavac-ktery-se-nikdy-nezmenil/,https://nazory.hn.cz/c1-67142720-jaromir-nohavica-zaslouzi-hlavne-litost

Jaromír Nohavica: Foto autor Presidential Press and Information Office https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vladimir_Putin_at_award_ceremonies_(2018-11-04)_13.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.