Jaký smysl má Carlsonův rozhovor s Putinem? Pro oba z hlediska peněz a moci velký

Putin

Veškerá média jsou plná informací týkajících se rozhovoru bývalého moderátora televizní stanice Fox News Tuckera Carlsona s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Ten, jak je známo, rozhovory západním médiím nedává a jeho postoj k Západu jako takovému je mírně řečeno hodně rezervovaný. Nyní ale udělal výjimku, která ale nebyla pochopitelně jen tak. Stačí se podívat na souvislosti, i jako nezúčastněný člověk zjistím, že se ruskému prezidentovi tento rozhovor maximálně hodí do krámu. Proč a z jakého důvodu rozhovor dělal právě Carlson? Důvody jsou více než jasné.

Novinář, nebo propagandista?

Carlson zpochybňuje pomoc Západu Ukrajině. Ruské úřady nyní drží ve vazbě dva novináře s americkým občanstvím – Evana Gershkoviche a Alsu Kurmaševovou. Carlson přesto dorazil. Tento člověk blízký bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi si prostě jen tak přijde a udělá rozhovor s diktátorem, který má na rukou krev mnoha Ukrajinců. Putin pak zarytě vysvětluje historický kontext, že Ukrajina byla v podstatě součástí Sovětského svazu, respektive jeho okraj. Proto by měla dnes spadat pod Rusko. Mnohými je Carlson považován za ruského propagandistu.

Zhnusení spousty lidí a omlouvání Putina

Carlson hovořil o tom, že s ukrajinským prezidentem Zelenským vznikla už spousta rozhovorů, ale nikdo neudělal rozhovor se šéfem Kremlu. Proč? Protože Kreml veškeré žádosti včetně těch od BBC odmítal. Důvod je jasný, považuje západní média za zaujatá. Přece by s takovými lidmi Putin nemluvil! Mluvčí Kremlu Peskov hovořil o tom, že si samotného Carlsona vybrali proto, že jeho názory jsou jiné. Jasně, vždyť by byli rádi, kdyby další amerických volbách vyhrál Trump a oni zhltli Ukrajinu mnohem jednodušeji. Omlouvání Putina je nepřijatelné.

Putin chce moc a ví, jak ji získat

Putin by rád Ukrajinu získal a chtěl by stále větší moc. I proto rád rozhovor s tímto americkým pseudonovinářem udělal. Z jeho strany jde nejspíše o velmi solidní vypočítavost. Doba mu přeje, tak proč toho nevyužít? V rozhovoru pak bez problémů překroutil spousty faktů.

Carlson potřebuje publicitu

Nepochybně. Kdo by ji v touze po penězích nepotřeboval. Před rozhovorem jeho zas tolik lidí neznalo. Představí svou novou mediální společnost, jež začala působit vloni. Navíc prospěje Donaldu Trumpovi. Vše do sebe prostě zapadá, o to je situace smutnější.   

Zdroje info: Autor, sociální síť X,  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-prezident-vladimir-putin-rozhovor-moderator-usa-tucker-carlson-moskva-interview-ukrajina-valka.A240208_224458_zahranicni_dtt,https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-carlson-novinari-usa-ukrajina-valka-fox-news-putin.A240207_165438_zahranicni_jhr

Ruský prezident Vladimír Putin: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.