Penzijní fond KB

Jaký je penzijní fond Komerční banky

Penzijní spoření se postupem času stává pro mnohé z nás nezbytností, a tak je zapotřebí vybrat ten správný penzijní fond, který dokáže nabídnout vynikající zhodnocení vámi vkládaných úspor. Výbornou volbou je doplňkové penzijní spoření u Komerční banky. To je určeno všem dospělým lidem bez ohledu na jejich národnost či státní příslušnost. Jedná se o produkt umožňující dlouhodobý druh spoření s využitím státní podpory. Nástroj spravuje jedna u nejznámějších bank u nás. Samozřejmostí je i možnost příspěvku od zaměstnavatele, a to v maximální výši 30 000 korun.

Charakteristika doplňkového penzijního spoření

Každý účastník má možnost umístění finančních prostředků a také peněz pocházejících od zaměstnavatele a od státu. Všechny peníze se přitom postupně investují do nejrůznějších účastnických fondů, a to přesně podle stanovené strategie, kterou si zvolí daný účastník. Z účastnických fondů jmenujme například KB dynamický účastnický fond KB Penzijní společnosti, a.s. anebo vyvážený fond, či konzervativní účastnický či povinný konzervativní fond.

Základní strategie doplňkového penzijního spoření

Investování finančních prostředků se realizuje v závislosti na konkrétní strategii, která byla zvolena. Optimální je strategie životního cyklu, která je ostatně Komerční bankou doporučována. U tohoto fondu jsou velmi důležitá léta, která zbývají účastníkovi do dosažení důchodového věku. Zastoupení konzervativního účastnického fondu je vyšší s postupujícím věkem člověka, který spoří tímto způsobem.

Pojem předdůchod

Zákonnou možností čerpání pravidelných dávek z doplňkového penzijního spoření představuje takzvaný předdůchod. Účastníci díky němu mohou odejít d důchodu mnohem dříve, než je tomu standardně. Tato dávka je pravidelná a probíhá 5 let před odchodem do řádného důchodu.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

  1. Mirek Odpovědět

    Je třeba také napsat jak si vedou ty čtyři penzijní fondy K.B. v dnešní době a to zejména od září 2017. Snad jenom jeden fond je v plusu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *