Jaké změny přinesl uplynulý rok v žebříčku nejbohatších Čechů?

01_penize_koruny

Klub nejbohatších Čechů letos přijal několik nováčků, tragédie změnila jméno na jeho čele a Andrej Babiš se v žebříčku o dvě místa propadl. To jsou ty nejzásadnější změny, které přinesl nejbohatším lidem u nás uplynulý rok, tak jak je v podobě aktuálního žebříčku zaznamenal týdeník Euro.

První žena v čele žebříčku

V čele žebříčku nejbohatších lidí v České republice stojí poprvé v historii žena. Je jí Renáta Kellnerová, která se do čela žebříčku se dostala po smrti manžela Petra Kellnera, který zemřel při havárii vrtulníku během dovolené na Aljašce. Jmění Renaty Kellnerové je odhadováno na 250 miliard korun (o 20 miliard méně, než před rokem).

Renáta Kellnerová ale není jen vdovou po Petru Kellnerovi, je to úspěšná manažerka, zakladatelka nadace „The Kellner Family Foundation“ a matka čtyř dětí. Je také spoluzakladatelka nadace Educa. Obě nadace finančně podporují talentovaní studenty na základních školách, resp. na gymnáziu a pomáhají jim v tom, aby dosáhli maximálních úspěchů.

andrej_babis

Foto: Pixabay

Pořadí na dalších pozicích

Druhým nejbohatším Čechem je Radovan Vítek, podnikatel a vlastník více než 12 000 nájemních bytů. Jeho majetek je odhadován na 98 miliard korun.

Třetí v žebříčku je Daniel Křetínský, podnikatel v řadě oborů, především v energetice a spoluvlastník fotbalového klubu AC Sparta Praha. Křetínský je vlastníkem jmění ve výši 78 miliard korun.

Čtvrté a páté místo mezi nejbohatšími Čechy patří majiteli finanční skupiny KKCG Karlu Komárkovi a spoluzakladateli investiční skupiny J&T Patriku Tkáčovi. Jejich jmění jsou odhadována na 80, resp. 72 miliard korun.

Pokles pozice Andreje Babiše v žebříčku nejbohatších Čechů ze čtvrtého na šesté místo souvisí především s nižšími zisky holdingu Agrofert. Jmění Andreje Babiše je letos nižší o tři miliardy a činí 68 miliard korun.

Zdroj informací: https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/nejbohatsim-clovekem-v-cr-je-kellnerova-babis-se-v-zebricku-propadl-40373206?fbclid=IwAR0i-xWPGjlKxBauyFYe4VJBMChwuF4gjg5rNvKtz_wHxw6R2y9EDsUuIrM

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.