Jaké vánoční trhy v okolních zemích lákají Čechy nejvíce

vánoční trh

Než se nadějeme, jsou tu Vánoce, ke kterým neodmyslitelně patří i bujará atmosféra plná krásných překvapení. K vánoční náladě nesmí chybět dobré jídlo, pití, dobrá nálada a také nákupy na vánočních trzích. Trhy mohou představovat prostor pro nákupy těch nejoriginálnějších dárků, nechybí zde ani nasvícení vytvářející atmosféru a hemží se to na nich spoustou lidiček, kteří si trhy jen užívají nebo proto, aby své blízké obdařili tím nejhezčím dárkem. Vánoční trhy v Evropě patří mezi oblíbené tradice, nikdy na nich nechybí dobré svařené víno se skořicí nebo nějaká ta dobrá klobáska. A za takovými dobrotami je dobré vyrazit i k sousedům. Kam?

Dlouholetá tradice, vůně punče, skořice i dobré klobásy v Drážďanech

Vánoční trh zvaný Striezelmarkt patří mezi ty, které jsou mezi všemi vánočními trhy nejstarší. Pojí se s ním řada vánočních tradic a zavítá na něj každý rok nemalé množství turistů. Vánoční trh v Drážďanech pamatuje rok 1434. Kouzelné vánoční městečko se ani letos nezapomene rozsvítit v ten pravý čas za zvuku krásných koled. Nabízí jedinečnou atmosféru i vánoční produkty v roztomilých malých stáncích. Nechybí zde pochoutky ani tradiční předměty typu sběratelského hrneček, do kterého vám prodavači ochotně nalijí svařené víno.

Drážďany

Foto: Pixabay

Na marcipán nebo tyrolský špek se vydejte do nedalekého Salzburku

Mozartovo město, nad kterým se také rozsvítí řada barevných světel, mnohdy dojme i toho, kdo Vánoce nemá zrovna rád. Doslova fascinující a strhující pohled nabízí bohaté průvody čertovského rojení takzvaných Krampus čertů. Ty obdivují výletníci z různých zemí, kteří se do Rakouska na vánoční trhy rádi a často vydávají. Nechybí tradičně bohatá vánoční výzdoba s doprovodným programem a nabídkou různých vánočních specialit. Stánky s rozmanitým sortimentem nabídnou mnohé, ale především však ty, které jsou pro rakouské trhy tradicí. Nechybí zde oblíbené Mozartovy koule, tyrolský špek, punč ani pečené kaštany.

Byla by škoda minout Vídeň a jejích více než 150 vánočních stánků

Do Vídně lze na vánoční trhy vyrazit i vlakem, a to klidně i čtyři týdny před Štědrým dnem. Z Prahy tam vyjíždí několik vlakových spojení denně. Návštěva Vídně v předvánočním čase rozhodně stojí za to. Krásná atmosféra nasvíceného města, vůně cukrovinek, klobás nebo tradičních bramboráků. Mezi nejznámější trhy Vídně patří ty na Stephansplatz, Rathausplatz, nebo v Schonbrunnu.

Nejhezčí německé trhy najdete v Norimberku

Jedná se o vůbec největší vánoční trh ve střední Evropě zvaný Christkindlesmarkt. Jeho kořeny sahají až do dob hlubokého středověku. Na náměstí Hauptmarkt s více než 180 stánky nechybí ani program, který je věnovaný především dětem. Oblíbený je zde ale hlavně prodej místních perníků, tzv. Lebkuchen, které mají turisté rási. Nedají však dopustit ani na vynikající chuť německých klobás.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/nejkrasnejsi-adventni-trhy-v-evrope-20231113.html

https://www.novinky.cz/clanek/cestovani-ani-drazdany-ani-viden-nejhezci-kulisy-maji-adventni-trhy-v-norimberku-40415740

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.