people-3238943_1280

Jaké profese jsou teď nejvyhledávanější?

Pořád je v České republice poměrně nízká nezaměstnanost a zaměstnavatelé marně hledají lidi pro své podniky. Dnes jsme pro vás připravili žebříček nejvyhledávanějších profesí, které jsou na trhu práce potřeba. Hlaste se s takovou kvalifikací do zaměstnání a podnikatelé vám trhnou ruce!

Stáže v zahraničí

Pokud chcete začít kariéru ve firmě a nevadí vám začínat od těch nejspodnějších pater, pak nepotřebujete žádné vysoké kvalifikace. V dnešní době si totiž řada firem vychovává své zaměstnance sama. Firmy se tak nebojí dát nově příchozím pracovníkům nějaký čas na trénink, který sami vedou. Pokud jsou však vaše ambice vyšší, určitě ve vašem životopise zapůsobí nějaká ta praxe. Úplně nejlépe na tom jsou uchazeči s nějakou zahraniční stáží, nejlépe v oboru. Základ je alespoň šest měsíců.

Kde jsou jazyky důležité?

Pokud se budeme bavit o technických oborech a řemeslnících či pracovnících v pohostinství, není na jazyky kladen zas takový důraz. Důležité jsou vaše schopnosti. Existují však pozice a sektory, kde je znalost minimálně jednoho cizího jazyku základ. Tak například vyšší pozice v managmentu firmy či na právních a ekonomických pozicích. Dále také ve firmách, které si na komunikaci a zahraniční klientele zakládají. Navíc více než na certifikáty se zaměstnavatelé zaměřuje na opravdové praktické dovednosti komunikace s kolegy nebo zákazníkem.

Nejčastěji hledané profese

A teď se již podíváme na žebříček těch pozic, kterých je nedostatek a zaměstnavatelé je potřebují ve svých podnicích jako sůl:

 1. Řemeslníci (elektrikáři, svářeči a mechanici)
 2. Řidiči (kamion, dodávky, hromadná doprava, stavební stroje)
 3. Inženýři (strojní, elektroinženýři civilní inženýři, chemici)
 4. Technici (kontrola kvality)
 5. Obchodní zástupci (styk s běžnými zákazníky nebo s firmami podnikateli)
 6. Účetní a finančníci
 7. Zdravotní personál (lékaři, sestry)
 8. Management (vedoucí pracovníci)
 9. Pohostinství (číšníci, kuchaři, personál)

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

2 komentáře

 1. Věra Odpovědět

  Že by potřeba více zdravotníků byla až na předposledním místě? Proč se tedy pořád fňuká, jak málo jich máme, že se musí zavírat nemocnice, oddělení? A přitom to není pravda, každý to můžeme vidět: Kolik jich všude je, jak „pracují“ (jsou i světlé výjimky), kolik mají volna i jak jsou přepláceni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *