Jaké jsou základní aspekty tvorby ceny elektronických součástek?

Elektronické součástky

Elektronické součástky jsou v současné době neskutečně důležité. Vždyť se bez nich neobejdou prakticky žádné přístroje. My se nebudeme věnovat těmito součástkám z hlediska jejich funkce a zaměření. Spíše se specializujeme na jejich cenotvorbu. Stanovit správnou cenu součástek není vůbec jednoduché. V potaz je totiž zapotřebí brát hned několik velmi důležitých aspektů. Jakých? To vám prozradíme v následujících řádcích. Málo jich určitě není.

Předpokládaná prodejnost zboží a skladování

První poměrně důležitý aspekt. Na počátku je třeba mít jasnou analýzu vypovídající o tom, jak se daný sortiment prodává. Pokud mizí z pultů rychle, jde pro obchodníka o ideální artikl. S tím je pochopitelně spojená i minimální doba skladování. U toho je třeba se mít také na pozoru. Některé součástky jsou na prostředí, v němž jsou skladovány, hodně náchylné. I proto je třeba počítat s nějakými náklad navíc.

Dostupnost zboží alfou a omegou současnosti

Když se aktuálně zaměříme na dostupnost sortimentu různých prodejců, zjistíme, že mnohé položky vůbec nejsou skladem. Často je situace dána konfliktem na Ukrajině, mnohdy je na vině ještě dozvuk covidu-19. Tak jako tak se vyplatí předem si dostupnost ověřit telefonicky přímo se zástupcem prodejce. Jinak je třeba počítat s tím, že dochází ke změnám ceny směrem nahoru.

Elektronické součástkyFoto: Pixabay

Cena za práci

Pokud budete elektrosoučástky prodávat, rozhodně bude také spousta práce se zavedením jednotlivých položek do eshopu. Stejně tak budete muset řešit popisky zboží a jiné záležitosti, které jsou také nákladné. Něco mimo jiné stojí také provoz eshopu. Ten se pochopitelně může přímo v ceně produktů promítnout také.

Objem objednávaného zboží

Na ten také nelze zapomenout. Někteří prodejci jsou schopni zajistit mnohem výhodnější cenu při vysokém odběru jejich sortimentu. Ideální je vybírat u spolehlivého prodejce. Naším tipem je eshop https://www.tme.eu/cz/.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.