Jaké jsou letos ceny v Chorvatsku

Pro Čechy klasická destinace. Chorvatsko. Podíváte se zde i o těchto prázdninách? Pak jsme pro vás připravili mapu cenové hladiny v této zemi. Kolik zaplatíte v supermarketech? A kolik v restauracích? Na to vše se dnes podíváme. Pojďme na to!

Restaurace

Pokud plánujete stravovat se výhradně po restauracích, ale třeba i jen po bistrech a občerstveních, pozor. Chorvatsko v tomto ohledu není levná země a v turistických destinacích už vůbec ne. Může to tedy znamenat zátěž pro vaše finance. Ceny jsou vyšší než v České republice. Také platí pravidlo, že čím blíže moři, tím vyšší cena. Například u zmrzliny to znamená někdy cenu až okolo 40 korun za kopeček. Pivo pak může přijít i klidně na stokorunu.

Nakupujte v supermarketech

Ti chytřejší nebo možná ti, kteří nechtějí tolik utratit, budou více či méně nakupovat i v supermarketech. Těch najdete v Chorvatsku plno. Ceny zde již nejsou zas tak navýšené oproti tomu, na co jsme zvyklí zde. Nejvýhodnější a nejlevnější pro českého turistu se zdá býti známý řetězech KONZUM. Další výhodnou je, že ve valné většině supermarketů můžete platit kartou, což může být i vzhledem ke kurzu výhodnější než nakupovat zbytečně moc kun v hotovosti. Již zmíněný Konzum má pobočku v každém malém městečku. Dostupnost pro něj tedy také mluví. Další výhodný supermarket je Tommy.

Pravlast EET

No a zapomínat nesmíte ani na EET. Ne, neodpočinete si od ní ani na dovolené. Vždyť Chorvatsko tehdejšího ministra financí inspirovalo. Vaší povinností je vždy převzít si účtenku. Musíte s ní projít východ v supermarketu. Když tak neučiníte, můžete riskovat pokutu. Ta se může pohybovat i okolo 7 000 korun. Pokud by vás však překvapilo, že na trzích vám žádné papírky nedávají, vězte, že tyto jsou od povinnosti evidovat tržby osvobozeny. Na trzích můžete také ušetřit nějaké ty peníze. Hlavně v podvečer se zde totiž nacházejí ryby, ovoce nebo zelenina za zlomek jejich ceny.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *