Jaké jsou hlavní manažerské funkce

Manažerské teorie stanovují základní čtyři manažerské funkce. Jakkoli se zdá, že se může jednat o jednoduchou činnost, pod každou z funkcí spadá ještě tisíce malých podúkolů. Takže být manažerem opravdu nezvládne každý. Co tedy takový manažer musí zvládnout?

Plánování

Tato funkce zahrnuje veškerou správu, aby organizace mohla fungovat. Zahrnuje identifikaci cíle a vytvoření nezbytných strategií nebo akcí, které umožní týmu dosáhnout tohoto cíle. Tento proces zahrnuje pochopení vize organizace a jejích cílů, a také mise, aby bylo možné pokročit dále. Plánování se musí držet prvku pružnosti a je nutné znát veškeré dostupné zdroje, aby bylo možné určit nejlepší postup.

Organizování

Jedná se o organizaci celé organizační funkční struktury. Její pilíř je organizační struktura společnosti. Bez efektivnější struktury v organizaci se každodenní funkčnost v organizaci stává velmi obtížnou. Organizace zahrnuje rozhodování o tom, kdo co dělá. V závislosti na tom, kdo má jaké dovednosti. Delegování pravomoci, oddělení organizace na fungující útvary a nejdůležitější z nich, to vše zahrnuje strukturu velení v organizaci. Pomáhá to informovat všechny zúčastněné, kteří za co zodpovídají (a komu).

Vedení

To znamená vést ostatní do nejlepšího směru pro efektivní a hladký chod organizace. Manažer efektivní ve své vedoucí roli, musí chápat své podřízené, jejich osobnosti, emoce, hodnoty a postoje. Motivační studie podporují skutečnost, že manažer by měl být efektivním a přesvědčivým komunikátorem.

Kontrola

Tato funkce managementu zahrnuje zavedení standardů založených na nastavení cílů, měření a vykazování výkonu, korekce a prevence a řízení chování, což je politika, která je potřebná pro správnou organizační funkčnost. Management je důležitým prvkem každé účinné funkce organizace. Časté případy špatného řízení v organizaci jsou tedy škodlivé pro výkonnost organizace a životnost výsledků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *