Jak vybrat vhodný studentský účet?

Studentský účet

Studujete a snažíte se něco málo ušetřit, případně už pravidelně nebo občasně vyděláváte finanční prostředky? Ať už jste v jakékoli situaci, bez spolehlivého bankovního účtu se prakticky neobejdete. Alternativ máte v současné době přitom vcelku hodně. Moderní studentské účty nabízí hned několik nejznámějších bankovních domů. V čem jsou jednotlivá konta výhodná? Čtěte dál, prozradíme vám to v následujících řádcích.

Studentský účet G2 od Komerční banky

Správu finančních prostředků již od 15 let nabízí Komerční banka. Studentský účet G2 poskytuje tato bankovní společnost také s přehledně řešeným moderním internetovým bankovnictvím a mobilním bankingem. Své finanční prostředky budete mít kompletně pod kontrolou prakticky kdykoli. Studentský účet G2 od Komerčky vám povedou zcela zdarma a obdržíte k němu bezkontaktní G2 platební kartu. Samozřejmostí je i debet v maximální výši čerpání 5 000 korun.

Účet pro studenty od České spořitelny

Mezi výhodné studentské účty se také řadí ten od České spořitelny. Mezi jeho hlavní přednosti patří třeba absence zpoplatnění odchozích elektronických plateb, bezplatné výběry z bankomatů anebo moderní internetové bankovnictví. K zahození určitě není ani aplikace Friends24.

Genius Student od MONETA Money Bank

Mimo běžný účet nabízí MONETA Money Bank také studentské konto. Jeho název je Genius Student a za zřízení účtu nezaplatíte ani korunu. Bezplatné je třeba i jeho vedení a případné zrušení. Velkou výhodou je i alternativa získání spořicího účtu a termínovaného vkladu. Stejně tak budete mít k dispozici také snížení hypotečního úvěru, a to až o 0,5 %. Platit u MONETA Money Bank nebudete ani za pravidelné zasílání elektronických měsíčních výpisů. Zpoplatněny nejsou ani trvalé platby a jiné příkazy pravidelného charakteru.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.