epenize.eu_saul_cz_nahledovy

Jak vybrat účetní program?

Vybíráte účetní program a ztrácíte se v široké nabídce produktů, které jsou v současné době k mání?  Pak vám přijde vhod následující manuál – prozradíme vám, na co se zaměřit a přidáme tip na konkrétní řešení.

Máte jasnou představu?

Vybrat účetní program bez důkladné přípravy vás může stát spoustu peněz a času. Stačí si však ujasnit některé základní požadavky a získat ucelenou představu o tom, co by měl software umět.

Nejdůležitějšími faktory jsou velikost firmy (je rozdíl mezi OSVČ, střední firmou, neziskovkou atd.), počet subjektů a rozsah plánovaného využití – vedení mezd zaměstnanců (a pro kolik) a případně i další agendy (sklady, kniha jízd, majetek…). Roli hraje také počet zaměstnanců, kteří budou účetní program používat.

 epenize.eu_saul_cz_01

Dejte si na čas a pátrejte po referencích

Účetní program byste měli vybírat v klidu a s dostatečným časovým předstihem. To samé platí i při přechodu na jiný software. Počítejte s tím, že vám bude nějakou dobu trvat, než si nové prostředí osvojíte a naučíte se v něm efektivně pracovat.

Zároveň se nenechte oklamat reklamními slogany a pátrejte po referencích uživatelů. Také se můžete zeptat svých známých, kteří nějaký software pro účetnictví používají. Další možností jsou recenze na odborných webech a portálech.

Účetní program, nebo rovnou ekonomický systém?

Možné je i to, že nakonec dojdete k závěru, že vám klasický účetní software nevyhovuje, a že potřebujete sofistikovanější ekonomický systém.

Dobré jméno má český IS RIS, který kromě účetnictví zahrnuje také finance a kontroling, manažerské řízení a rozhodování, logistiku, mzdy, personalistiku a další specializovaná oborová řešení. Podnikový informační systém nabízí příjemné uživatelské rozhraní, pokročilé funkce a snadnou implementaci. Více se o něm dozvíte na saul.cz.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *